niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Nauka > Szóste miejsce w kraju!

Szóste miejsce w kraju!

Szóste miejsce w kraju!
Data publikacji: 2017-11-23 21:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:45
Wywietleń: 1986 302337

Szczecińska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. zajęła szóste miejsce w kraju, na ponad 360 szkół, po przesłuchaniach instrumentalnych uczniów szkół muzycznych z całej Polski. Takie dane opublikowało właśnie Centrum Edukacji Artystycznej, które z ramienia Ministerstwa Kultury sprawuje nadzór nad szkołami artystycznymi. Gratulujemy sukcesu!

Corocznie uczniowie szkół muzycznych są poddawani ocenie CEA podczas przesłuchań w macierzystych szkołach, a także - ci najlepsi - podczas koncertów poza miejscem zamieszkania. Specjalne powołane komisje przyznają każdemu dziecku punkty - w skali od 1 do 25 pkt plus merytoryczne uwagi członków komisji oceniającej. Po zliczeniu całej punktacji, wraz z podziałem na konkretne instrumenty muzyczne, CEA publikuje wyniki. Właśnie szczecińska OSM. I st. (mieszcząca się przy ul. B. Śmiałego) znalazła się tu na szóstym miejscu w kraju, a na pierwszym w województwie. Ta „podstawówka muzyczna" łączy naukę przedmiotów muzycznych oraz gry na instrumentach z nauczaniem przedmiotów typu - matematyka, fizyka, biologia, język polski, itd.

Tu warto przypomnieć, że losy szkoły, podobnie, jak innych tego typu placówek w Polsce, jeszcze w minionym roku szkolnym były pod dużym znakiem zapytania. W pierwotnej wersji założeń reformy oświaty, takie dzienne szkoły muzyczne miały się kończyć na szóstej klasie, a nie na ósmej, jak wszystkie inne pozostałe, „normalne" podstawówki. Po protestach rodziców oraz środowiska nauczycielskiego, ministerstwo zmieniło zdanie i zdecydowało, że również ogólnokształcące szkoły muzyczne będą ośmioklasowe. ©℗

Monika Gapińska

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie