Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szóste miejsce w kraju!

Data publikacji: 23 listopada 2017 r. 21:58
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:45
Szóste miejsce w kraju!
 

Szczecińska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. zajęła szóste miejsce w kraju, na ponad 360 szkół, po przesłuchaniach instrumentalnych uczniów szkół muzycznych z całej Polski. Takie dane opublikowało właśnie Centrum Edukacji Artystycznej, które z ramienia Ministerstwa Kultury sprawuje nadzór nad szkołami artystycznymi. Gratulujemy sukcesu!

Corocznie uczniowie szkół muzycznych są poddawani ocenie CEA podczas przesłuchań w macierzystych szkołach, a także - ci najlepsi - podczas koncertów poza miejscem zamieszkania. Specjalne powołane komisje przyznają każdemu dziecku punkty - w skali od 1 do 25 pkt plus merytoryczne uwagi członków komisji oceniającej. Po zliczeniu całej punktacji, wraz z podziałem na konkretne instrumenty muzyczne, CEA publikuje wyniki. Właśnie szczecińska OSM. I st. (mieszcząca się przy ul. B. Śmiałego) znalazła się tu na szóstym miejscu w kraju, a na pierwszym w województwie. Ta „podstawówka muzyczna" łączy naukę przedmiotów muzycznych oraz gry na instrumentach z nauczaniem przedmiotów typu - matematyka, fizyka, biologia, język polski, itd.

Tu warto przypomnieć, że losy szkoły, podobnie, jak innych tego typu placówek w Polsce, jeszcze w minionym roku szkolnym były pod dużym znakiem zapytania. W pierwotnej wersji założeń reformy oświaty, takie dzienne szkoły muzyczne miały się kończyć na szóstej klasie, a nie na ósmej, jak wszystkie inne pozostałe, „normalne" podstawówki. Po protestach rodziców oraz środowiska nauczycielskiego, ministerstwo zmieniło zdanie i zdecydowało, że również ogólnokształcące szkoły muzyczne będą ośmioklasowe. ©℗

Monika Gapińska

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA