Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 6 znów liderem w Szczecinie

Data publikacji: 25 lutego 2024 r. 13:09
Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024 r. 12:08
Szkoła Podstawowa nr 6 znów liderem w Szczecinie
„Szóstka” ze Szczecina jest niekwestionowanym liderem rankingu szkół podstawowych. Od najlepszej podstawówki w kraju dzieli ją tylko ledwie 3,355 pkt. Fot. Ryszard Pakieser  

Szkoła Podstawowa nr 6 z ul. Unisławy znów na pierwszym miejscu w Szczecinie w rankingu podstawówek przygotowanym przez portal WaszaEdukacja. W kraju uplasowała się na czwartym miejscu. "Szóstka" to placówka wchodząca wraz z XIII Liceum Ogólnokształcącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 kierowanych przez Cezarego Urbana.

W czwartek 22 lutego 2024 ukazał się Ogólnopolski Ranking Szkół Podstawowych 2024. W tegorocznym zestawieniu, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział niemal 11 tysięcy szkół z całego kraju - to zarówno placówki publiczne, jak i niepubliczne. Ze Szczecina wystartowało 66 placówek. Ich wszechstronnej oceny dokonano na podstawie zarówno wyników egzaminu ósmoklasistów, jak i osiągnięć uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Można było uzyskać maksymalnie 100 punktów: z wyników egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki oraz z języka obcego, pod uwagę wzięto także wyniki z olimpiad przedmiotowych - matematycznej, z literatury i języka polskiego, języka angielskiego, historycznej i informatycznej. 

Najlepszą podstawówką w Polsce okazała się Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi z Białegostoku, drugie miejsce należy do Szkoły Podstawowej nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II z Warszawy, trzecie uzyskała Szkoła Podstawowa nr 81 Fundacji Rodzice Dzieciom, także ze stolicy.

„Szóstka” ze Szczecina znalazła się tuż za podium, jest w tegorocznym rankingu na czwartym miejscu w kraju, a w stolicy Zachodniopomorskiego nie ma sobie równych - od 2020 roku, bo tyle istnieje ranking portalu edukacyjnego WaszaEdukacja.pl - wciąż zajmuje pierwszą pozycję. W tym roku osiągnęła 86,471 pkt na 100 możliwych punktów.

Kolejną placówką na rankingowej liście jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego - to druga podstawówka w Szczecinie, a dwudziesta w kraju. Trzecie miejsce w mieście, a 106. w Polsce należy do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny.

- Wyjątkową cechą tego rankingu jest to, że oparty jest on również na olimpiadach przedmiotowych, w których laureaci oraz finaliści, zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. To umożliwia wyłonienie szkół, które nie tylko skutecznie przygotowują uczniów do egzaminu, ale także wspierają ich rozwój w obszarze konkretnych zainteresowań i pasji - stwierdzają organizatorzy rankingu. - Warto podkreślić, że dane wykorzystane do stworzenia rankingu pochodzą od sprawdzonych i wiarygodnych instytucji, takich jak Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Ranking stanowi solidne narzędzie wsparcia dla rodziców szukających najlepszych szkół dla swoich dzieci, a niebawem, bo już 4 marca rusza nabór do szczecińskich podstawówek. Wszystkie wyniki 66 placówek ze Szczecina dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://waszaedukacja.pl ©℗

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik
2024-03-07 13:24:06
Proszę zauważyć, że w rankingach przodują szkoły prywatne, społeczne, gdzie są po dwie klasy na roku, a w klasie po 20 uczniów (SP6, STO, Promyk, Piwoni, TAK, i inne Katolickie ...) Nie jest to ranking rzetelny, tylko robiony pod publikę, żeby pchać dzieci do jednostek płatnych, prywatnych, etc. Zróbcie odrębny ranking dla prywatnych i odrębny dla państwowych publicznych, wtedy będzie to ranking rzetelny. Nie zamydlajcie ludziom oczu...
PeTe
2024-02-26 12:06:26
To nie jest kolejny oszołomski wpis polityczny... Jestem absolwentem SP6 ale w czasach gdy uczęszczałem mieściła się przy ul. Malczewskiego...
Juz wkrótce
2024-02-25 14:12:16
czerwona ministra przejedzie się walcem edukacyjnej pauperyzacji po waszych dzieciach. Inny pomysł tych oszołomów "edukacja włączająca" dopełni dzieła. W każdym województwie zostanie po takiej jednej podstawówce czy po takim XIII LO, żeby dzieci różnych arłukowiczów i innych czerwonych notabli miały gdzie kończyć porządne szkoły.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA