Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Szczecinianin będzie reprezentował Polskę w Paryżu

Data publikacji: 2019-06-18 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-26 23:29
Szczecinianin będzie reprezentował Polskę w Paryżu
 

Wielki sukces osiągnął Kordian Głąbowski na ogólnopolskiej 65. Olimpiadzie Chemicznej. Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zdobył w niej pierwsze miejsce i będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu.

Kordian Głąbowski wrócił z Warszawy nie tylko z tytułem zwycięzcy finału krajowej olimpiady. Instytut Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk przyznał mu dodatkową nagrodę za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej drugiego i trzeciego etapu 65. Olimpiady Chemicznej. Co więcej, również Instytut Chemii Fizycznej PAN przyznał mu nagrodę za najlepiej rozwiązane zadania z chemii fizycznej drugiego i trzeciego etapu 65.Olimpiady Chemicznej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesów Kordiana, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkich osiągnięć - powiedziała  Jolanta Jastrzębska, dyrektor II LO w Szczecinie.

Dodała, że wyróżnienie w tej olimpiadzie zdobył także drugi uczeń II LO Krzysztof Andrulonis, który poza chemią ma także sukcesy w innych dziedzinach: języku polskim, filozofii i wiedzy o społeczeństwie z czołowymi lokatami w etapie krajowym. Jest także stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, MEN i PRM. Nauczycielką obu uczniów w zakresie chemii jest znakomita Teresa Kołogrecka-Bajek. Jej uczniowie rokrocznie zdobywają wysokie lokaty i tytuły laureata w olimpiadach krajowych.

Kordian Głąbowski, jako reprezentant Polski wystartuje w lipcu w 51. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu. To utytułowany licealista, na swym koncie ma tytuł laureata trzeciego miejsca w XXXIV Konkursie Chemicznym Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i MEN. Już po raz drugi zdobył tytuły: laureata Olimpiady Chemicznej, nagrodę Instytutu Chemii Organicznej PAN za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej oraz tytuł laureata trzeciego miejsca, w Konkursie Chemicznym WCh PW. Jest też laureatem LIV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego UMK w Toruniu oraz Konkursu Chemicznego Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, gdzie zajął drugie miejsce indywidualnie i pierwsze drużynowo. ©℗

(el)

Fot. II LO

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Andrulonis i Kordian Głąbowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dawid
2020-01-26 23:11:33
Znakomity pedagog, jedna z najważniejszych osób jakie spotkałem na swojej drodze. Życzę wszystkiego dobrego Pani Teresie.
Tomek B.
2019-06-18 19:22:55
Gratulacje, dla zdolnego chłopaka. Pozdrowienia dla dumnych Rodziców! :)
Apolonia
2019-06-18 16:41:25
Gratulacje! Nauka chemii jest fajna.
Szczecinianin
2019-06-18 15:56:00
To ta co "matką chrzestną" statku m/s Szczecin" została ? Nie wiem czy to było jako wyraz uznania czy też był to żart uczniów ?
Chemia
2019-06-18 12:12:55
Oj ta pani Teresa, niejeden uczeń "dwójki" zapamięta ją do końca życia :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA