czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > Szczecinianin będzie reprezentował Polskę w Paryżu

Szczecinianin będzie reprezentował Polskę w Paryżu

Szczecinianin będzie reprezentował Polskę w Paryżu
Data publikacji: 2019-06-18 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 2256 397717

Wielki sukces osiągnął Kordian Głąbowski na ogólnopolskiej 65. Olimpiadzie Chemicznej. Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zdobył w niej pierwsze miejsce i będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu.

Kordian Głąbowski wrócił z Warszawy nie tylko z tytułem zwycięzcy finału krajowej olimpiady. Instytut Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk przyznał mu dodatkową nagrodę za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej drugiego i trzeciego etapu 65. Olimpiady Chemicznej. Co więcej, również Instytut Chemii Fizycznej PAN przyznał mu nagrodę za najlepiej rozwiązane zadania z chemii fizycznej drugiego i trzeciego etapu 65.Olimpiady Chemicznej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesów Kordiana, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkich osiągnięć - powiedziała  Jolanta Jastrzębska, dyrektor II LO w Szczecinie.

Dodała, że wyróżnienie w tej olimpiadzie zdobył także drugi uczeń II LO Krzysztof Andrulonis, który poza chemią ma także sukcesy w innych dziedzinach: języku polskim, filozofii i wiedzy o społeczeństwie z czołowymi lokatami w etapie krajowym. Jest także stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, MEN i PRM. Nauczycielką obu uczniów w zakresie chemii jest znakomita Teresa Kołogrecka-Bajek. Jej uczniowie rokrocznie zdobywają wysokie lokaty i tytuły laureata w olimpiadach krajowych.

Kordian Głąbowski, jako reprezentant Polski wystartuje w lipcu w 51. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu. To utytułowany licealista, na swym koncie ma tytuł laureata trzeciego miejsca w XXXIV Konkursie Chemicznym Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i MEN. Już po raz drugi zdobył tytuły: laureata Olimpiady Chemicznej, nagrodę Instytutu Chemii Organicznej PAN za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej oraz tytuł laureata trzeciego miejsca, w Konkursie Chemicznym WCh PW. Jest też laureatem LIV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego UMK w Toruniu oraz Konkursu Chemicznego Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, gdzie zajął drugie miejsce indywidualnie i pierwsze drużynowo. ©℗

(el)

Fot. II LO

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Andrulonis i Kordian Głąbowski.

Szczecinianin będzie reprezentował Polskę w Paryżu Szczecinianin będzie reprezentował Polskę w Paryżu

Komentarze

Tomek B.
Gratulacje, dla zdolnego chłopaka. Pozdrowienia dla dumnych Rodziców! :)
2019-06-18 19:22:55
Apolonia
Gratulacje! Nauka chemii jest fajna.
2019-06-18 16:41:25
Szczecinianin
To ta co "matką chrzestną" statku m/s Szczecin" została ? Nie wiem czy to było jako wyraz uznania czy też był to żart uczniów ?
2019-06-18 15:56:00
Chemia
Oj ta pani Teresa, niejeden uczeń "dwójki" zapamięta ją do końca życia :D
2019-06-18 12:12:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie