czwartek, 21 stycznia 2021r.

Światowy Dzień Użyteczności w Szczecinie

Data publikacji: 2020-11-17 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-17 11:24
Światowy Dzień Użyteczności w Szczecinie
 

„Technologia powinna być przyjazna dla użytkowników i przyczyniać się do ulepszania świata oraz zwiększania komfortu życia" - czytamy na profilu facebookowym Światowego Dnia Użyteczności, który po raz pierwszy będzie również obchodzony w Szczecinie. Niestety z powodu pandemii tylko online.

Światowy Dzień Użyteczności (World Usability Day) jest obchodzony już od piętnastu lat aż w 40 krajach świata - w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. W tym roku w jego obchody włączył się również Szczecin. 

Dokładnie święto wypada 12 listopada. Ale obchody nie ograniczają się do jednego dnia - od wielu lat już na początku listopada organizowane są różnorodne wydarzenia poświęcone tematyce użyteczności, User Experience i projektowania nakierowanego na człowieka. Ich rolą jest promowanie sposobu projektowania produktów i usług w taki sposób aby były łatwiejsze w użyciu.

- World Usability Day to przede wszystkim konferencje, miejsce spotkań ekspertów ze świata nauki oraz biznesu - mówią organizatorzy konferencji. - Jest to również doskonała okazja do generowania nowych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań oraz poznawania nowych ludzi. mówią jej uczestnicy

Konferencje organizowane w czasie Światowego Dnia Użyteczności co roku są na inny temat. Tegoroczny temat: Human-Centered AI (w dowolnym tłumaczeniu oznacza „Sztuczna inteligencja zorientowana na człowieka").

Od 3 listopada dwa razy w tygodniu na profilu facebookowym WUD (World Usability Day) Szczecin pojawia się wideo z prezentacją - każdy zainteresowany może tam wysłuchać (obejrzeć) wystąpienia.

(lw)

Graf. WUD Szczecin

Komentarze

;/
2020-11-17 11:42:56
Szczecin powinien raczej obchodzić dzień bezużyteczności...

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ