Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Sukces profesora Politechniki Koszalińskiej

Data publikacji: 28 lutego 2024 r. 21:31
Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2024 r. 21:31
Sukces profesora Politechniki Koszalińskiej
Prof. Robert Suszyński Fot. Politechnika Koszalińska  

Prof. Robert Suszyński z Wydziału Informatyki i Elektroniki Politechniki Koszalińskiej został wybrany drugim wiceprzewodniczącym Prezydium Rady Konsorcjum PIONIER, które zajmuje się realizacją projektów z obszaru wysokich technologii informatycznych i rozwojem infrastruktury badawczej.

Wybory odbyły się podczas posiedzenia Rady, poświęconego prezentacji i przyjęciu sprawozdania z działalności PIONIERA w latach 2022-2024 i kierunków działania w kadencji 2024-2025.

Prof. Robert Suszyński zasiada w Konsorcjum od początku, czyli od 2003 r. i podpisania umowy stowarzyszeniowej w Kazimierzu Dolnym. Odtąd jako członek Rady, reprezentuje uczelnię w PIONIERZE. Był i pozostaje koordynatorem projektów realizowanych na Politechnice Koszalińskiej, w tym telewizyjnego Studia HD Platon PK, a ostatnio – PIONIER-LAB – Krajowa Platforma Integracji Infrastruktur Badawczych z Ekosystemami Innowacji.

– Dzięki zaangażowaniu w Konsorcjum PIONIER realizujemy projekty inwestycyjne i wdrożeniowe, rozwijając infrastrukturę teleinformatyczną w Polsce i na Politechnice Koszalińskiej – wyjaśnia prof. Robert Suszyński. – Dzięki temu jako członek Konsorcjum, jesteśmy w czołówce jednostek, które rozwijają technologie teleinformatyczne w Polsce.

Aktualny skład Rady i Prezydium Konsorcjum PIONIER to: dr inż. Maciej Stroiński z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu – przewodniczący; prof. Roman Wyrzykowski z Politechniki Częstochowskiej – pierwszy wiceprzewodniczący; inż. Cezary Citko z Politechniki Białostockiej – sekretarz. Prezydium wybiera jest na kadencję dwuletnią.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA