sobota, 05 grudnia 2020r.

Stworzyć leki przyszłości

Data publikacji: 2015-09-08 11:34
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-08 11:34
Stworzyć leki przyszłości
 
Trwa realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkurs INNOMED. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski na dofinansowanie badań w obszarze innowacyjnej medycyny. Nabór zgłoszeń potrwa do 1 października. 

INNOMED skierowany jest do przedsiębiorców lub konsorcjów przedsiębiorstw i ma na celu finansowanie badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie poszukiwania innowacyjnych leków, nowoczesnych metod terapeutycznych oraz nowych technologii produkcji leków generycznych.

Jest to drugi nabór w tym programie sektorowym. NCBR realizuje go we współpracy z firmami zrzeszonymi w Polskiej Platformie Technologicznej Innowacyjnej Medycyny, które współfinansują projekty. Dzięki wsparciu polskie przedsiębiorstwa zyskają szanse na szybszą i łatwiejszą komercjalizację wyników swoich badań i prac rozwojowych. Finansowanie pozwoli konkurować na światowych rynkach liderom rynku medycznego, a małym przedsiębiorstwom umożliwi szybsze wdrażanie technologii.

Wnioski składać można w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego IP (NCBR). Na zwycięskie projekty przeznaczone zostanie w sumie 95 mln zł. Jeden projekt może zostać dofinansowany kwotą do 10 mln zł.

Dotychczas NCBR przeznaczyło już ponad miliard złotych na projekty badawczo-rozwojowe z branży medycznej. W ramach I edycji konkursu INNOMED wsparcie w wysokości 110 mln zł otrzymało 17 konsorcjów.

(as)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Na zdjęciu: Przedsiębiorcy mogą dostać pieniądze na innowacyjne leki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ