sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Stu na uczelniach świata

Stu na uczelniach świata

Stu na uczelniach świata
Data publikacji: 2015-09-07 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-13 07:32
Wywietleń: 1373 18459

Stu polskich studentów na najlepszych uczelniach świata – to nowy ministerialny program „Studia dla Wybitnych”, który ma wystartować w tym miesiącu. Nabór wniosków do pierwszej edycji ma rozpocząć się 30 września. Po tym terminie studenci będą mogli nadsyłać dokumenty, na podstawie których prowadzona będzie rekrutacja. Z uwagi na różne terminy rozpoczynania studiów i procedur rekrutacyjnych na światowych uczelniach, studenci będą mogli składać dyplomy ukończenia studiów I stopnia lub zaświadczenia o trwaniu ostatniego roku studiów.

Za rekrutację odpowiadać będzie kapituła programu, złożona z 25 członków – m.in. przedstawicieli środowiska naukowego z różnych dziedzin. Rozpatrywanie wniosków studenckich będzie przebiegać dwuetapowo: na początku zostaną sprawdzone złożone przez nich dokumenty, a następnie odbęda się rozmowy kwalifikacyjne.

Finansowanie pokrywać będzie koszty czesnego, utrzymania, zakwaterowania, podróży i ubezpieczeń. Wysokość kwoty dostosowana będzie m.in. do kosztów utrzymania w wybranym przez studenta miejscu. Projekt rozporządzenia dotyczy również finansowania zwrotnego m.in. dla osób korzystających ze stypendium socjalnego czy osób niepełnosprawnych.

Lista uczelni, na które będą mogli zgłaszać się studenci, będzie ustalana na podstawie Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata, publikowanego przez Instytut Szkolnictwa Wyższego przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju. W programie znajdzie się pierwszych piętnaście uczelni z głównego rankingu, a także dziesięć pierwszych z każdej z pięciu list branżowych.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy