sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > StetiMUN po raz dziesiąty

StetiMUN po raz dziesiąty [GALERIA]

StetiMUN po raz dziesiąty
Data publikacji: 2019-11-14 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-14 16:02
Wywietleń: 463 427637

Ponad 250 osób, w tym 160 delegatów z całej Polski, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii bierze udział w rozpoczętych w czwartek Szczecin Model United Nations (StetiMUN). Młodzież z europejskich szkół średnich przyjechała do Szczecina, by do soboty uczestniczyć w symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wydarzenie po raz dziesiąty organizuje II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Konferencja StetiMUN jest jedyną taką inicjatywą w naszym mieście i może się poszczycić dużymi sukcesami na tle podobnych wydarzeń w Polsce i za granicą. W ubiegłym roku StetiMUN został uhonorowany przez platformę MyMUN nagrodą dla Najlepszej Małej Konferencji MUN na świecie.

Uczestnicy konferencji przez trzy dni wcielą się w role delegatów z przpisanych im krajów. Dyskusje, w których przedstawią swoje argumenty i kontrargumenty w ważnych społecznie sprawach, prowadzone są w języku angielskim. W tym roku uczniowie mogą spróbować swoich sił w ośmiu komisjach: Security Council, Disarmament and International Security Committee, Economic and Social Council, UN Women, UN Commission on Science and Technology, UN Office on Drugs and Crime, World Health Organisation.

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat międzynarodowych i globalnych problemów, a także budowanie świadomości obywatelskiej oraz doskonalenie posługiwania się językiem angielskim, jako oficjalnym językiem konferencji. StetiMUN to także świetna okazja dla uczniów by poznać szerokie grono osób o różnych poglądach i narodowościach, oraz o podobnych zainteresowaniach. ©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty StetiMUN po raz dziesiąty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie