czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Startują uczelnie

Startują uczelnie

Startują uczelnie
Data publikacji: 2015-09-30 07:15
Wywietleń: 622 24699

W środę nowy rok akademicki uroczyście inaugurują Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Sztuki. W kolejnych dniach dołączą do nich kolejne uczelnie naszego miasta.

US startuje 30 września, o g. 11 w auli uniwersyteckiej przy ul. Krakowskiej. W programie m.in. wykład "Relacje między subiektywnym postrzeganiem rzeczywistości a prawdziwością informacji emitowanych przez rachunkowość" prof. Stanisława Hońko z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa rysunku satyrycznego znanego szczecińskiego rysownika – Arkadiusza Gacparskiego zatytułowana "Gacpar nie tylko akademicki".

W tym roku najbardziej oblegane kierunki US to psychologia, germanistyka z dodatkowym językiem obcym oraz skandynawistyka.

O g. 16 w Filharmonii Szczecińskiej rozpocznie się koncert inaugurujący Akademii Sztuki. Zagra orkiestra ASZ pod dyrekcją Jaromira Gajewskiego.

Akademia Morska inauguruje nowy rok w piątek o g. 18 na Cmentarzu Centralnym uroczystym apelem pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Na sobotę zaplanowano uroczystości przy ul. Jana z Kolna u podnóża Wałów Chrobrego, początek o g. 11. Podczas tegorocznego naboru kandydaci na studia w AM najchętniej wybierali nawigację, mechanikę i budowę maszyn oraz logistykę.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny rusza w piątek o g. 12 w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 kwietnia 10. W programie nadanie tytułu honorowego prof. Edmundowi Kacy oraz wykład prof. Anny Biedunkiewicz na temat modelowania struktury atomowej i elektronowej cząsteczek. Na ZUT powodzeniem cieszyły się takie kierunki jak informatyka, automatyka i robotyka, biotechnologia

Pomorski Uniwersytet inauguruje rok w sobotę o g. 10 w auli przy ul. Rybackiej 1. Prof Miłosz Parczewski wygłosi wykład na temat pochodzenia wirusów. W tym roku uczelnia odnotowała rekordowe zainteresowanie kierunkiem lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym.

©℗

(as)

Na zdjęciu: Tak było rok temu. Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Szczecińskim.

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy