wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Spierają się o plac

Spierają się o plac

Spierają się o plac
Data publikacji: 2017-11-23 08:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 23:19
Wywietleń: 792 302166

Uniwersytet Szczeciński zapewnia, że stara się rozwiązać sprawę braku miejsc miejsc parkingowych w kampusie przy al. Piastów. Problem wziął się z tego, że na wewnętrzny plac kampusu nie mogą wjeżdżać samochody - zdaniem uczelni położono tam nieprawidłową kostkę brukową i teraz nowy wykonawca musi ją zdemontować oraz położyć nową. US zgłosił sprawę do prokuratury.

O tym, że w tym miejscu nie ma gdzie zaparkować, mówił w w ubiegłym tygodniu Sebastian Sahajdak, przewodniczący uczelnianej "Solidarności". Dodawał:

– Ten plac jest placem budowy. Ci wszyscy studenci, którzy tu wchodzą, wchodzą na plac budowy. Wygląda na to, że plac został zbudowany, po pierwsze, zgodnie z planem budowlanym, po drugie, z materiałów, które mają atesty. Pytanie jest następujące: jaki cel ma zrywanie placu – a uczelnia trzykrotnie przystępowała do zrywania – kiedy w pierwszej kolejności trzeba wpuścić inspektora nadzoru, rzeczoznawcę, a nie działać przez prokuraturę? Czy istnieje jakikolwiek dokument prokuratury, który uniemożliwia użytkowanie tego placu? Ten plac powinien być spokojnie użytkowany od marca. Nikt go w nocy nie przebuduje. Przecież spór, który jest prowadzony, może potrwać kilkanaście lat. Te drogi są nieodebrane. Czyje ubezpieczenie jest w tej chwili ważne? Gdzie są wyznaczone drogi? Przecież to jest farsa! Uważamy, że plac powinien być możliwie szybko oddany do użytkowania.

Julia Poświatowska, rzecznik US, o kwestii miejsc parkingowych wypowiada się tak:

- Warto podkreślić, iż uczelnia podejmowała rozmowy z Urzędem Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, których celem było rozwiązanie problemu z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych. Do tej pory nie przyniosły one oczekiwanych efektów. Jednak, poczuwając się do odpowiedzialności za komfort pracowników i studentów US, mimo iż w zakresie obowiązków uczelni nie leży zapewnienie parkingu, kanclerz uczelni ponownie wystąpił zarówno do Urzędu Miasta, jak i do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z zapytaniem o możliwość udostępnienia US miejsc parkingowych.

Co będzie dalej z tym pechowym miejscem? Uczelnia nie chce udzielać obszerniejszych wyjaśnień ze względu na toczące się w prokuraturze postępowanie wobec wykonawcy robót. W tej chwili US oczekuje na opinię biegłego, do którego powołania przychylił się prokurator. ©℗

(as)

Na zdjęciu: O to miejsce toczy się spór.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

P
Wstyd, że ktoś jest niejako szefem olbrzymiej instytucji, a nie umie sobie poradzić z tak prozaiczną sprawą, jaką jest remont parkingu. Przecież to woła o pomstę do nieba, bo o honorowej dymisji nie może być tu mowy. Poza tym, zbyt wiele niejasności jest w tej sprawie, a potem czyta się w komentarzach pod artykułami i na forach, że chodzi jeszcze o nadal nieuruchomioną windę w budynku przy parkingu, czy plotki, że w tej sprawie bierze udział ktoś z rodziny byłego rektora itp. Przecież muszą być jakieś dowody i jasne deklaracje, co jest grane. KIEDY BĘDZIE MOŻNA TAM WJECHAĆ?
2017-11-23 08:53:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy