niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Słabe wyniki maturalne

Słabe wyniki maturalne

Słabe wyniki maturalne
Data publikacji: 2016-07-06 16:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2747 143105

Słabo na maturze wypadli maturzyści województwa zachodniopomorskiego. Tak wynika z informacji podanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Maturę zdało bowiem 76 proc. maturzystów naszego regionu. Ale statystyczny maturzysta napisał egzamin z języka polskiego zaledwie na 56 proc., a z matematyki - na 53 proc. 

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych, w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju przystąpiło prawie 10 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Wszyscy obowiązkowo podeszli do egzaminu maturalnego w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, a w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. A także zdawali egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych - na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

W naszym województwie ogółem zdało maturę 76 proc. uczniów, 17 proc. weźmie udział w egzaminie poprawkowym w sierpniu (to ci, którzy nie zdali z jednego przedmiotu), natomiast 7 proc. osób nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu. Z języka polskiego zdało w woj. zachodniopomorskim, lepiej lub gorzej, 97 proc. osób, z matematyki - 80 proc. , z języka angielskiego - 94 proc. Co ważne, statystyczny maturzysta zachodniopomorski napisał egzamin z języka polskiego zaledwie na 56 proc., a z matematyki - na 53 proc. 

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione 12 września.

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: maturę zdało 76 proc. maturzystów naszego regionu

 

Komentarze

darek
Mim to folksdojcz! Chwali się, że pochodzi z pyrlandi. Wyjątkowo uciążliwy robak, przywleczony do Szczecina przez dziadków szabrowników.
2016-07-07 12:50:35
Do Mim
A Ty skąd pochodzisz? Polakiem na pewno nie jesteś. Gdybyś był, znałbyś np. polskie czcionki.
2016-07-07 10:53:49
Mim
Nie ma sie co dziwic Zachodniopomorskie to ostoja czerwonoarmiencow z pelo i podskakiewiczow z kodu najwiekszej ciemnoty z polandii. tepota tatusiow i mamusiow przeszla na dzidziusiow.
2016-07-07 00:17:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy