poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Skusić informatyków

Skusić informatyków

Skusić informatyków
Data publikacji: 2015-10-05 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-06 12:22
Wywietleń: 340 26195

Władze Szczecina chcą, aby w naszym mieście było jak najwięcej informatyków. W tegorocznej edycji programu "Dom dla studenta" - dzięki któremu młodzi ludzie mogli wynająć TBS-owskie mieszkania w centrum taniej niż na rynku komercyjnym - część pokojów zarezerwowana została dla studentów pierwszego roku Wydziału Informatyki ZUT. W przyszłym roku ma ruszyć program "Dom dla absolwenta", w którym miasto zapłaci połowę wkładu własnego wymaganego przy staraniu się o mieszkania w TBS. Będzie on skierowany, przynajmniej w pierwszej edycji, tylko do absolwentów informatyki.

Podstawą dla tych decyzji jest „Strategia Rozwoju Szczecina 2025”. Tam za jedną z fundamentalnych dziedzin dla miasta została uznana sfera IT.

- Stąd obserwowane w ostatnich latach wsparcie miasta w zakresie powstania nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz uruchomienie Technoparku Pomerania - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski z Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. - W wyniku szeregu spotkań z przedstawicielami branży IT – szczecińskich firm oraz pracowników ZUT omówione zostały kwestie tworzenia warunków zamieszkania dla młodych informatyków. Przeprowadzone zostały badania w formie ankiety zawierające kilka podstawowych pytań dotyczących mieszkań na wynajem pod kątem atrakcyjności z punktu widzenia absolwentów. Ankieta przeprowadzona została wśród pracowników jednej ze szczecińskich firm informatycznych, studentów oraz osób, które ukończyły studia w okresie ostatnich 3 lat. Ponad 82% badanych potwierdziła atrakcyjność oferty wynajmu jako pierwszego mieszkania. ©℗

(as)

Komentarze

Info
A kim dla społeczeństwa są owi informatycy? Czy budują domy, statki, mosty, drogi, fabryki? Czy uprawiają owoce, warzywa, zboża? Czy leczą ludzi, tworzą ustawy?
2015-10-06 10:15:32
witek
trzeba z wszystkimi mieszkancami i pracownikami UM rozmawiac uczciwie. ja tym ludziom z UM nie wierze,kilka razy mnie oklamali
2015-10-06 07:59:43
IT_prorok
Jestem IT i ostrzegam wszystkich naiwnych - ta bańka pęknie.Tak jak bańka internetowa w 2001r. Technologie informatyczne już osiągnęły granice absurdu i wkrótce klienci zaczną się od nich odwracać. Dlaczego? - bo zauważam, że klienci dostrzegają swe czasowe uzależnienie od urządzeń typu smartfon, smartTV i smartcokolwiek. Wiele z nich na dodatek jest zawodne (patrz bilety elektroniczne w komunikacji miejskiej). Obecnie klienci zwracają się w kierunku sportu i wyposażenie wnętrz. Dowód - w Szczecinie punktów typu sklep sportowy czy meblowy przybywa. Klubów też.
2015-10-06 07:18:16
WIKO
Słucham? Mieszkania dla informatyków by mieszkali w Szczecinie? Żarty sobie robią? Ściągnijcie więcej firm z branży to nawet mieszkania wam nie będą potrzebne. Swego czasu IBM i Nokia chciały zainwestować w Szczecinie, to Jurczyk nie chciał. Informatycy to nie branża gdzie zarabia się 2,5k, chyba że na stażu. Jak ktoś nie wierzy to niech zobaczy średnie płacę programistów oraz administratorów. Uwaga serwisant się nie zalicza, informatyk tak jak lekarz - specjalności pełno. U nas jest dość dużo firm z sektora IT ale często brakuje rzadkich specjalności lub nasz ZUT nie uczy tego co trzeba. Często też płace są słabe w porównaniu do innych miast.
2015-10-05 20:00:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy