niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Ruszają wakacyjne remonty w szkołach

Ruszają wakacyjne remonty w szkołach

Ruszają wakacyjne remonty w szkołach
Data publikacji: 2015-07-20 21:31
Wywietleń: 1072 3812

Około 50 różnych inwestycji toczyć się będzie w czasie trwających obecnie wakacji w szczecińskich szkołach i placówkach oświatowych. Wszystkie prace mają rozpocząć się w lipcu lub sierpniu, ale tylko część z nich zostanie ukończona przed pierwszym dzwonkiem.

Zazwyczaj remonty prowadzone są na wniosek dyrektorów szkół, którzy otrzymali od Sanepidu lub straży pożarnej nakazy przeprowadzenia prac. Powodem są wymogi przepisów przeciwpożarowych lub zachowania bezpieczeństwa uczniów. Są także programy, które mają poprawić stan budynku lub zmniejszyć zużycie energii, jak np. trwający od kilku lat w szczecińskich placówkach program wymiany okien. W wielu szkołach remonty rozłożone zostały na etapy przez kilka kolejnych lat, gdyż przyczyną jest brak wystarczającej puli pieniędy na modernizację. Nie wszyscy dyrektorzy doczekają się w tym roku modernizacji, choć w niektórych placówkach prowadzone będą równolegle prace w dwóch różnych zakresach.

Tego lata najwięcej prac dotyczy wymiany podłóg i okien. Aż w 14 placówkach oświatowych usunięte zostaną wypaczone i nieszczelne okna drewniane, a wstawione zostną okna pcv. W niektórych przypadkach jest to kontymuacja wymiany. Nowe okna będą miały dwa przedszkola publiczne: nr 48 i nr 44, dwie szkoły podstawowe nr: 51 i nr 68, sześć zespołów szkół nr:1,3,6,9, 11 i Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół Ogólnokształcącycg nr 2 i nr 3 oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3.

Największymi przedsięwzięciami są remonty dachów. Tych więc jest najmniej, gdyż są kosztowne. W wielu przypadkach dachy są nieremontowane przez wiele lat lub uszkodzone przez ostatnie wichury. Modernizacje dachów spadzistych rozpoczną się w PP 31, ZSEE, Gimnazjum nr 10, I Liceum Ogólnokstałacącym i Bursie Szkolnej. Natomiast remonty dachów plaskich czekająy: PP 46, SP12, SP14, SP 61, Gimnazjum nr 34, ZSO 4, oraz dwa budynki Centrum Kształacenia Sportowego przy ul. Rydla.

Wiele szkół ma pozrywane lub uszkodzone posadzki i wykładziny. Jest to niebepieczne złaszcza na korytarzach. Prace związane z ich wymianą będą prowadzone w PP1, SP18, SP45, SP54, SP68, ZS10, gimnazja nr 8 i nr 9, ZSO2, ZSO3, ZSO4,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st., CKS przy ul. Rydla i Zespół Szkół Łączności.

Prace zostały zaplanowane przez Urząd Miasta na okres wakacyjny. Niektóre już się rozpoczęły lub rozpoczną lada dzień, jednak w przypadku części nie rozstrzygnięto jeszcze przetargów i wyłanianie  wykonawców prac dopiero nastąpi.

Elżbieta KUBERA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy