piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Nauka > Rusza Szkoła Giełdowa

Rusza Szkoła Giełdowa

Rusza Szkoła Giełdowa
Data publikacji: 2016-10-13 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2003 159575

Uniwersytet Szczeciński wraz z Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych organizują Szkołę Giełdową, w ramach której odbywać się będą kursy prowadzone przez specjalistów z zakresu rynku kapitałowego, wykładowców akademickich oraz pracowników instytucji rynku giełdowego. Inaugurację SG uświetni wykład otwarty prezes Giełdy Papierów Wartościowych Małgorzaty Zaleskiej pt. „Oszczędności długoterminowe w Polsce” - w piątek (14 października) o g. 14 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 61.

- Dzięki rynkowi kapitałowemu i giełdzie każdy może dziś korzystać z bogatej oferty nowoczesnych produktów finansowych. Nikogo jednak nie zachęcamy do angażowania swoich oszczędności na giełdzie bez zdobycia potrzebnej do tego wiedzy i umiejętności. Wręcz przeciwnie, znajomość rynku i zasad inwestowania to większe szanse na podejmowanie właściwych decyzji i lepszy wynik inwestycji, dlatego początkujących inwestorów zapraszamy do udziału w kursach Szkoły Giełdowej - informują organizatorzy.

Program SG przewiduje dwa kursy. „Podstawy inwestowania na giełdzie” przeznaczone są dla przyszłych i początkujących inwestorów, obejmują zagadnienia, których znajomość jest niezbędna w inwestowaniu, takie jak: funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, zasady inwestowania, analiza spółek, sposoby oceny ryzyka, psychologia inwestowania. W ramach „Inwestowanie na giełdzie” omawiane będą: instrumenty pochodne i certyfikaty turbo notowane na GPW, analiza fundamentalna, w tym case study spółek z wybranych branż, analiza techniczna, a także zaawansowane zagadnienia dotyczące funkcjonowania Giełdy i wpływu otoczenia gospodarczego na GPW.

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej: www.gielda.usz.edu.pl. Koszt kursu to 370 zł za I stopień oraz 450 zł za II stopień. Zajęcia rozpoczną się w listopadzie.

(as)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy