sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Rusza Salon Maturzystów

Rusza Salon Maturzystów

Rusza Salon Maturzystów
Data publikacji: 2015-09-06 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-07 11:19
Wywietleń: 2165 18612

W poniedziałek i wtorek na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79 będzie się odbywał Salon Maturzystów Perspektywy 2015. Można go odwiedzać w godz. 8.15-15.00. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Adresatem salonu są uczniowie z klas maturalnych liceów i techników, którzy w przyszłym roku przystąpią do egzaminu maturalnego i pójdą na studia. Celem salonu jest ułatwienie im wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2016.  Kandydaci na studia wezmą udział w spotkaniach na temat matury organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz poznają ofertę publicznych i niepublicznych szkół wyższych i instytucji edukacyjnych. Poza uczelniami z regionu o licealistów z Pomorza Zachodniego będą także zabiegały uczelnie m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia.

Salon Maturzystów, który w 16 ośrodkach akademickich przeprowadzony zostanie w tym roku już po raz dziewiąty, to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. 

Przewiduje się, że Szczeciński Salon Maturzystów odwiedzi kilka tysięcy maturzystów ze Szczecina oraz innych miejscowości woj. zachodniopomorskiego, m.in. z takich miast, jak: Barlinek, Białogard, Chojna, Dziwnów, Gryfice, Goleniów, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Nowogard, Police, Resko, Stargard Szczeciński czy Świdwin.

Salon organizowany jest z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu (której podlegają szkoły na Pomorzu Zachodnim) oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Salonowi Maturzystów 2015 patronują ministrowie Lena Kolarska-Bobińska i Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowie konferencji rektorów oraz profesorowie Wiesław Banyś i Waldemar Tłokiński. W skład Komitetu Honorowego Szczecińskiego Salonu Maturzystów wchodzą natomiast: prof. dr hab. Edward Włodarczyk - rektor Uniwersytetu Szczecińskiego (przewodniczący Komitetu Honorowego), Marek Tałasiewicz - wojewoda zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego, Krzysztof Soska - zastępca prezydenta miasta Szczecina, Zofia Hryhorowicz - dyrektor OKE w Poznaniu oraz Maria Borecka - zachodniopomorski kurator oświaty.

(as)

Komentarze

hj
"Rewelacyjne" godziny. W tym czasie większość przyszłych maturzystów jest w szkołach. Organizator zapomniał, że impreza powinna służyć młodym ludziom, a nie dobremu samopoczuciu władz uczelni, polityków i urzędników.
2015-09-07 09:17:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie