Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

Rusza Salon Maturzystów

Data publikacji: 2015-09-06 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-07 11:19
Rusza Salon Maturzystów
 

W poniedziałek i wtorek na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79 będzie się odbywał Salon Maturzystów Perspektywy 2015. Można go odwiedzać w godz. 8.15-15.00. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Adresatem salonu są uczniowie z klas maturalnych liceów i techników, którzy w przyszłym roku przystąpią do egzaminu maturalnego i pójdą na studia. Celem salonu jest ułatwienie im wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2016.  Kandydaci na studia wezmą udział w spotkaniach na temat matury organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz poznają ofertę publicznych i niepublicznych szkół wyższych i instytucji edukacyjnych. Poza uczelniami z regionu o licealistów z Pomorza Zachodniego będą także zabiegały uczelnie m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia.

Salon Maturzystów, który w 16 ośrodkach akademickich przeprowadzony zostanie w tym roku już po raz dziewiąty, to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. 

Przewiduje się, że Szczeciński Salon Maturzystów odwiedzi kilka tysięcy maturzystów ze Szczecina oraz innych miejscowości woj. zachodniopomorskiego, m.in. z takich miast, jak: Barlinek, Białogard, Chojna, Dziwnów, Gryfice, Goleniów, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Nowogard, Police, Resko, Stargard Szczeciński czy Świdwin.

Salon organizowany jest z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu (której podlegają szkoły na Pomorzu Zachodnim) oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Salonowi Maturzystów 2015 patronują ministrowie Lena Kolarska-Bobińska i Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowie konferencji rektorów oraz profesorowie Wiesław Banyś i Waldemar Tłokiński. W skład Komitetu Honorowego Szczecińskiego Salonu Maturzystów wchodzą natomiast: prof. dr hab. Edward Włodarczyk - rektor Uniwersytetu Szczecińskiego (przewodniczący Komitetu Honorowego), Marek Tałasiewicz - wojewoda zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego, Krzysztof Soska - zastępca prezydenta miasta Szczecina, Zofia Hryhorowicz - dyrektor OKE w Poznaniu oraz Maria Borecka - zachodniopomorski kurator oświaty.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hj
2015-09-07 09:17:15
"Rewelacyjne" godziny. W tym czasie większość przyszłych maturzystów jest w szkołach. Organizator zapomniał, że impreza powinna służyć młodym ludziom, a nie dobremu samopoczuciu władz uczelni, polityków i urzędników.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ