Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Przyszli rzemieślnicy złożyli ślubowanie. Będą uczyć się mechaniki, murarstwa, fryzjerstwa, krawiectwa [GALERIA]

Data publikacji: 2021-09-15 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-18 19:15
Przyszli rzemieślnicy złożyli ślubowanie. Będą uczyć się mechaniki, murarstwa, fryzjerstwa, krawiectwa
Fot. Ryszard Pakieser  

Stu dziesięciu uczniów klas pierwszych rozpoczęło naukę w Branżowej Szkole I stopnia nr 5 przy ul. Chmielewskiego w Szczecinie. 15 września na szkolnym boisku Zespołu Szkół Rzemieślniczych odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły. W imieniu wszystkich "pierwszaków" ślubowanie na sztandar szkoły złożyli: Jakub Bąk, Jessica Makuch, Bartosz Pakuła, Oliwia Napieralska. Dariusz Pietras, Katarzyna Kowalska, Alicja Falkowska i Jakub Kowal.

Uczniowie "branżówki" będą poznawać tajniki różnych zawodów. W tym roku szkolnym utworzono cztery oddziały wielozawodowe -  w jednej ławce siedzą uczniowie chcący zdobyć szlify w profesjach technicznych np. elektromechaników pojazdów samochodowych czy lakierników z nastolatkami pragnącymi zostać kucharzami czy fryzjerami. Szkolą się tu również młodzi ludzie chcący pracować w zawodach budowlanych: murarze, tynkarze czy stolarze. Naukę w pierwszej klasie rozpoczęła także jedna fotografka i jedna krawcowa. 

- Młodzież wychodzi z naszej szkoły po trzech latach nauki, oczywiście po zdanych egzaminach zawodowych - z dyplomem czeladnika - mówi Elżbieta Paprocka, dyrektor Zespołu Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. - Choć ogólną wiedzę zdobywają w naszej placówce, to praktyki odbywają już w zakładach rzemieślniczych - u mistrzów szkolących.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niemiecka
2021-09-18 18:22:33
Gospodarka już nie może się doczekać tanich polaczków do roboty...
wychowanek
2021-09-15 18:33:53
Brawo panie Grzegorzu Mozga za całokształt dla szczecińskich rzemieślników.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA