poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Przed nami święto nauki

Przed nami święto nauki

Przed nami święto nauki
Data publikacji: 2017-09-14 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 1218 291992

"Wpływ cywilizacji na człowieka" - ten wykład na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów 40 b w poniedziałek 18 września o g. 17 zainauguruje XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki. Impreza przygotowana jest przez uczelnie publicznie i niepubliczne Szczecina i Koszalina pod organizacyjnym kierownictwem Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego.

W ramach festiwalu odbywać się będą wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, ćwiczenia, różnorodne tematycznie zajęcia – począwszy od nauk technicznych, poprzez nauki morskie, astronomiczne, przyrodnicze aż po humanistyczne czy filologiczne. Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców regionu zachodniopomorskiego i sposobów ich praktycznego zastosowania.

Wyższe uczelnie Szczecina i Koszalina otwierają drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Różnorodną ofertę przygotowały również szczecińskie instytucje: Książnica Pomorska, Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej oraz Archiwum Państwowe. Wśród tak wielu propozycji każdy znajdzie interesujące tematy.

Co w programie? M.in. wykład o śmiechoterapii, wykład "Jak Pitagorasa i Bacha połączył Hertz czyli o strunach, strojach i częstotliwości", pokaz drukowania w trzech wymiarach oraz bezpiecznych detonacji, warsztaty z izolacji DNA czy "Kilka prawd o rozwoju psychoseksualnym".

W niektórych przypadkach konieczne jest wcześniejsze wpisanie się na listę uczestników w jednostkach odpowiedzialnych za dany punkt programu festiwalu. Program jest aktualizowany na bieżąco na stronie festiwalu: www.festiwal.stn.szczecin.pl.

Impreza potrwa do 22 września.

(as)

Na zdjęciu: Tak wyglądała inauguracja jednej z poprzednich edycji festiwalu.

Fot. Robert Wojciechowski 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy