środa, 28 października 2020.
Strona główna > Nauka > Program Akademicki Szczecin. Rektorzy u prezydenta Szczecina

Program Akademicki Szczecin. Rektorzy u prezydenta Szczecina

Program Akademicki Szczecin. Rektorzy u prezydenta Szczecina
Data publikacji: 2020-09-21 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-22 15:30
Wywietleń: 800 476082

Program Akademicki Szczecin był głównym tematem poniedziałkowego spotkania nowo wybranych rektorów szczecińskich uczelni z prezydentem miasta Piotrem Krzystkiem. 

- Przed nami kolejny rok akademicki. Wyjątkowy, bo w zależności od uczelni nauka będzie prowadzona w różnym trybie. Będzie to ciekawe doświadczenie dla całej społeczności akademickiej. Miasto natomiast będzie niezmiennie wspierać różne inicjatywy naszych uczelni, a także doceniać najzdolniejszych uczniów i doktorantów - mówił Piotr Krzystek.

Projekt Akademicki Szczecin to działania, które polegają m.in. na pozyskiwaniu nowych studentów, kreowaniu wizerunku Szczecina jako miasta akademickiego oraz koordynowaniu wspólnych inicjatyw ze szczecińskimi uczelniami.

W ramach programu „Akademicki Szczecin” miasto realizuje m.in.:

  1. Stypendia Prezydenta Miasta dla najlepszych studentów i doktorantów.
  2. Nagrody Prezydenta Miasta za najlepsze prace naukową w dziedzinach: nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki humanistyczno-społeczne, nauki inżynieryjno-techniczne i nauki medyczne i nauki o zdrowiu.
  3. Dom dla absolwenta -  program mieszkaniowy skierowany do młodych ludzi w wieku do 35 lat, którzy po ukończeniu edukacji lub na wczesnym etapie swojej kariery zawodowej poszukują swojego pierwszego mieszkania.
  4. Dom dla studenta -  alternatywna dla rynku prywatnego i akademików forma zamieszkania w trakcie realizacji studiów dla osób spoza Szczecina.
  5. Targi dla maturzystów - promocja szczecińskich uczelni zarówno w Polsce jak i zagranicą.
  6. „Welcome to Szczecin” – spacery z przewodnikami dla studentów cudzoziemców pierwszego roku, podejmujących edukację na pełnym cyklu studiów, oraz osób będących na wymianie międzynarodowej.
  7. Realnie Pomaturalnie – cykl sześciu spotkań na przełomie września i października ze szkołami ponadpodstawowymi województwa zachodniopomorskiego (klasy maturalne) mające na celu zapoznanie z ofertą szczecińskich uczelni wyższych oraz miasta.

Szczegóły projektu Akademicki Szczecin dostępne są na stronie: www.szczecin.eu/pl/akademicki-szczecin

(k)

Fot. UM Szczecin

Komentarze

Wawrzek
Jeżeli w Szczecinie i Regionie nie będzie nowoczesnej Gospodarki w tym głównie Morskiej to i Uczelnie będą pośledniego gatunku. No chyba że Dolina Krzemowa? ale czy możliwa bez Krzemu?
2020-09-22 15:30:25
student
Na którym miejscu w rankingu Szanghajskim są szczecińskie uczelnie?Jak wygląda ranking na tle reszty uczelni w Polsce.Kto uratuje szczecińskie uczelnie przed ucieczką studentów.Jakie miejsca pracy dostaną po studiach w Szczecinie.
2020-09-21 22:05:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie