Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Prof. Stanisław Gucma doktorem honoris causa Politechniki Morskiej [GALERIA]

Data publikacji: 13 czerwca 2024 r. 12:42
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024 r. 13:57
Prof. Stanisław Gucma doktorem honoris causa Politechniki Morskiej
Fot. Dariusz Gorajski  

Senat Politechniki Morskiej w Szczecinie uchwałą z 20 marca br., w uznaniu wybitnych zasług dla wyższego szkolnictwa morskiego, szczególnie w zakresie pionierskich badań inżynierii ruchu morskiego, doceniając zaangażowanie w rozwój uczelni, zdecydował o nadaniu prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Stanisławowi Gucmie zaszczytnego tytułu doktora honoris causa Politechniki Morskiej w Szczecinie. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w czwartek (13 czerwca) w Sali Senatu PM.

Profesor ma bogate osiągnięcia badawcze, dydaktyczne i organizacyjne. Rozwiązania koncepcyjne jego autorstwa wdrażane są w gospodarce morskiej i przemyśle. W zakresie dydaktyki jest autorem podręczników, skryptów, programów studiów, promotorem setek absolwentów, ale też doktorów i doktorów habilitowanych. W kwestii organizacji profesor odegrał nieocenioną rolę w rozwoju szczecińskiej uczelni morskiej, pełniąc w niej szereg funkcji, w tym aż cztery kadencje na stanowisku rektora.

Dodajmy, że w piątek przy ul. Dębogórskiej (w sąsiedztwie Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających) zostanie zasadzony dąb.

- To tradycja zapoczątkowana dwa lata temu, wówczas z okazji nadania pierwszego w historii naszej uczelni tytułu doktora honoris causa - przypomina Weronika Gocłowska, rzeczniczka prasowa PM. - Do dębu, którym uhonorowaliśmy wtedy prof. Aleksandra Walczaka, dołączy kolejny, upamiętniający nadanie tytułu prof. Stanisławowi Gucmie. ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Taki z łańcuchem
2024-06-13 13:55:31
to ważniejszy gostek trochę ! Tradycja tych łańcuchów daje zarobek rzemiosłu . Co jeden to lepsiejszy łańcuszek !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA