wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Nauka > Politechnika otwiera drzwi

Politechnika otwiera drzwi

Politechnika otwiera drzwi
Data publikacji: 2017-03-08 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:43
Wywietleń: 1270 221218

W czwartek (9 marca) Politechnika Koszalińska dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizuje Dzień Otwarty. Potrwa w g. 10-14 w kampusach przy ulicach: Śniadeckich 2 i Kwiatkowskiego 6e.

W tym roku koszalińska uczelnia rekrutować będzie na 25 kierunkach: inżynierskich, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych. PK przygotowała grę interaktywną. Zainteresowani będą mogli zdobywać zaliczenia do symbolicznego indeksu, a – po uzyskaniu odpowiedniej liczby wpisów – otrzymać zaliczenie końcowe, nagrodę w postaci krokomierza i indeks na pamiątkę.

Otwarte będą pracownie i laboratoria, gdzie będzie można obejrzeć aparaturę badawczą i wziąć udział w eksperymentach naukowych. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, jak działa skaningowy mikroskop elektronowy wykorzystywany powszechnie w biologii, medycynie, fizyce, materiałoznawstwie i chemii. To okazja zobaczyć, jak tworzy się przestrzenne przedmioty za pomocą drukarki 3D, jak działają kamera termowizyjna i nowoczesne systemy alarmowe.

Uczniowie obejrzą eksperymenty ze światłem i pokazy robotów, będą sprawdzać wytrzymałość materiałów budowlanych, z których powstają domy. ©℗

(m)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie