piątek, 23 października 2020.
Strona główna > Nauka > Połączyć budynek z plażą

Połączyć budynek z plażą

Połączyć budynek z plażą
Data publikacji: 2015-08-13 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-14 23:45
Wywietleń: 2944 11712

Studenci Wydziału Budownictwa i Architektury kierunku architektura Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Urszula Chomiak, Paweł Potemkowski i Paulina Frączak zdobyli wyróżnienie honorowe w studenckim konkursie architektonicznym organizowanym przez ARCHMEDIUM.

Zwyciężyła praca studentów z Politechniki Mediolańskiej. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się m. in. prace studentów z Cornell University, University of Waterloo, McGill University, Universidado Anhuac Mexico.

Tematem konkursu był projekt koncepcyjny basenu w macedońskim mieście Ochryda. Ochryda jest jednym z najcenniejszych miast półwyspu bałkańskiego, posiadającym unikatowy zespół staromiejski wpisany w 1980 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Jak czytamy na stronie ZUT: "Główną ideą pracy szczecińskich studentów było połączenie budynku z plażą oraz arterią komunikacyjną. Zrealizowano ją poprzez wprowadzenie systemu plażowych punktów widokowych łączących plażę z dachem budynku, stanowiącym przedłużenie przestrzeni rekreacyjnej".  

Praca została zrealizowana pod kierunkiem dr. Krzysztofa Bizio w ramach przedmiotu Projektowanie architektury budynków użyteczności publicznej na studiach drugiego stopnia w semestrze drugim, w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania kierowanej przez prof. Adama M. Szymskiego. (as)

 

Na zdjęciu: Oto projekt szczecińskich studentów

Komentarze

Wawrzek
Brawo ZUT, brawo Studenci, brawo Profesorze. ZUT to dobra Uczelnia tylko nie ma odpowiedniego publicity. Wydaje się, że Władze Województwa zaniedbują sprawę to nie tylko zadanie Uczelni. Panowie Włodarze nie należy bać się większej liczby Studentów - bo przyszłość Regionu zależeć będzie od Nich.
2015-09-14 21:21:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Spotkanie z autorkami nominowanymi do Nagrody Gryfia

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie