piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Nauka > Polacy zaprojektują samochodowy fotel przyszłości

Polacy zaprojektują samochodowy fotel przyszłości [FILM]

Polacy zaprojektują samochodowy fotel przyszłości
Data publikacji: 2016-03-11 00:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 970 123096

Będzie wygodny, pełen nowinek technologicznych i komfortowy – taki może być samochodowy fotel przyszłości. Jak dokładnie będzie wyglądał? O tym możemy przekonać się już niedługo, gdyż właśnie ruszył konkurs na zaprojektowanie takiego fotela.

 Szukamy innowacyjności, czekamy na osoby kreatywne, które zaproponują nowe rozwiązania łatwe do wprowadzenia za kilka lat. Jeżeli chodzi o nagrody są one bardzo atrakcyjne. Za pierwsze miejsce oferujemy roczny staż, wizytę w zagranicznej fabryce w mieście Kongsberg. Ponadto nagrodą jest również 5 tysięcy złotych. Nie zapomnieliśmy również o drugim i trzecim miejscu. Tutaj również oferujemy staż i nagrody pieniężne – mówi Natalia Kuszwara, specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków.

Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” skierowany jest do studentów szkół wyższych o profilu technicznym, z całej Polski. Przed młodymi przyszłymi inżynierami wielkie wyzwanie – przygotowanie projektu technicznego fotela przyszłości.

– Musi być to rozwiązanie możliwe do wykorzystania w siedzeniu samochodowym, w zakresie systemów komfortu, takich jak: ogrzewanie, wentylacja, systemy masażu, systemy podparcia lędźwiowego oraz bocznego, podparcia pleców, zagłówka, ustawienia optymalnej postawy podczas jazdy – tłumaczy Grzegorz Kasperczyk, Innovation and New Technology Leader Kongsberg Automotive Pruszków. Wysoko oceniane będą też prace zakończone prototypem przedstawionego rozwiązania. – O czym warto pamiętać? Cenimy lekkość i spójność konstrukcji fotela, wygodę, elastyczność oraz łatwość adaptacji systemów komfortu. Stawiamy na pomysłowość – dodaje.

Zgłoszenia konkursowe powinny przedstawiać innowacyjne rozwiązania dotyczące fotela samochodowego, ze względów technicznych możliwe do wdrożenia w produkcję, z uwzględnieniem, że koszty wykonania przewidzianych w projekcie rozwiązań technicznych lub zastosowanych materiałów nie mogą być niewspółmiernie wysokie do funkcji użytkowej fotela.

– Wierzymy w pomysłowość polskich studentów. Nasza firma pragnie docenić tych, którzy na tle środowiska akademickiego wyróżniają się kreatywnością. Chcielibyśmy dotrzeć do studentów, którzy posiadają nie tylko oryginalne pomysły, ale także odpowiednią wiedzę do ich realizacji – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

Zwycięzców poznamy już w czerwcu, a przewidziano dla nich następujące nagrody:

I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizyta w jednym z zagranicznych plantów Kongsberg Automotive;

II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 4 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków;

III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 PLN oraz trzymiesięczne praktyki w Kongsberg Automotive Pruszków.

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja 2016 r. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursową (kadra zarządzająca firmy Kongsberg Automotive Pruszków) oraz Jury Honorowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele polskich wyższych uczelni technicznych. Kryterium wyboru laureatów stanowią m.in. ocena jakości projektu, odwołanie do tematyki konkursu, pomysłowość i innowacyjność. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej: www.kainnovate.pl

Dla tych, którzy już teraz chcieliby zacząć przygodę z motoryzacją może też znaleźć się miejsce w fabryce. Absolwenci mogą skorzystać z rocznych programów stażowych. Co trzy miesiące stażysta rotuje do różnych działów. Obecnie firma poszukuje kadry inżynieryjnej na stanowiska tj. inżynier procesu, inżynier jakości, inżynier ds. nowych technologii, inżynier konstruktor, technicy utrzymania ruchu, automatycy.

Źródło: newsrm.tv

Komentarze

dżonson
Jakiej przyszłości? Tej za tydzień czy za 100 lat?
2016-03-11 07:36:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie