Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pierwszy taki międzyszkolny konkurs [GALERIA]

Data publikacji: 23 marca 2018 r. 22:35
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:46
Pierwszy taki międzyszkolny konkurs
 

W I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiego Romantyzmu „Razem, młodzi przyjaciele!...”, jaki odbył się w piątek 23 marca w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, zmierzyli się reprezentanci kilkunastu placówek.

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VII szkoły podstawowej pierwsze miejsce przypadło ex aequo Mai Sołeckiej z SP 3 w Gryfinie i Hannie Klusek z SP 74 w Szczecinie. Ponadto wyróżniono w tej kategorii uczniów szczecińskich podstawówek: Aleksandra Kędzierskiego (SP 21), Jakuba Sowińskiego (SP 46), Pawła Szyllera (SP 7). Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono reprezentantów szczecińskich liceów: zwyciężyła Julia Kleszcz (I LO), drugie miejsca (dwa) przyznano Julii Nowickiej (I LO) i Nikodemowi Góralskiemu (VII LO), a wyróżnienie – Aleksandrze Danowskiej (X LO).

Organizatorzy konkursu zadbali o sprawny przebieg turnieju, warsztaty dla recytatorów, słodki poczęstunek, nagrody dla zwycięzców, a także dyplomy i kwiaty dla wszystkich recytatorów i ich opiekunów. Tę sprawną organizację podkreślali wszyscy uczestnicy turnieju żywego słowa, warto więc wspomnieć, że pomysłodawczynią i koordynatorką wydarzenia jest Lilianna Grzegorczyk, a placówce szefuje dyrektor Maciej Grenda, który przywitał gości, a później wręczał upominki.

Tekst i fot. (akme)

Na zdjęciu: (od lewej) Maja Stołecka i Hanna Klusek (zdobywczynie I miejsca w kat. uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VII szkoły podstawowej)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Studio Teatr
2018-04-16 14:50:16
Wspaniałą wiadomością dla nas jest to, że pojawił się taki konkurs - zwłaszcza, że z mapy recytatorskiej zniknął właśnie Mały Turniej Recytatorski "Romantycznie". W kuluarach już okrzyknięto to piękne spotkanie następcą Małego "Romantycznie" co cieszy podwójnie. Dziękujemy organizatorom za taką wspaniałą inicjatywę!
Apolonia
2018-03-23 23:11:34
Pamiętam, jak uczyliśmy się w szkole recytowac poezję romantyzmu, przyjemne czasy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA