piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Olek najlepszy w kraju!

Olek najlepszy w kraju!

Olek najlepszy w kraju!
Data publikacji: 2016-01-28 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 5214 111943

Całkowity przypadek sprawił, że szóstoklasista Aleksander Kusy wziął udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „English High Flier". Kiedy kilka dni temu okazało się, że wygrał go, nie mógł w to uwierzyć. W nagrodę pojedzie w wakacje na obóz językowy. Poza zajęciami związanymi z nauką języka, zaplanowane są tam też m.in. spływy kajakowe.

Olek jest uczniem szczecińskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Z języka angielskiego zawsze sobie świetnie radził, ale dotąd nie mógł się pochwalić tak spektakularnym sukcesem, jak ostatnio:

- Olek „wskoczył" w konkursie na miejsce kogoś innego, kto był wtedy nieobecny - opowiada wychowawczyni chłopca i jednocześnie anglistka, Joanna Jurzyniec. - Ten konkurs jest dość trudny, trzeba mieć w nim nie tylko sporą wiedzą językową, ale też dużo wiadomości o Wielkiej Brytanii. Kiedy dostałam wyniki i okazało się, że mój uczeń spośród prawie 1600 szóstoklasistów jest laureatem pierwszego miejsca, byłam przeszczęśliwa. Dla nauczyciela to ogromna satysfakcja i potwierdzenie tego, że ciężka praca nie idzie na marne. Ten sukces jest też o tyle ważny dla mnie, że Olek uczy się języka angielskiego wyłącznie w szkole, nie chodzi bowiem na żadne lekcje dodatkowe. Tyle że on ma znakomitą pamięć, a na lekcji zadaje mnóstwo pytań. A kto pyta, nie błądzi - dodaje nauczycielka.

W szkole Olek bardzo lubi też, poza językiem angielskim, wuef, język polski, no i oczywiście lekcje perkusji. Zresztą, popołudniami dwa razy w tygodniu bierze udział w próbach zespołu perkusyjnego Bloco Pomerania działającego przy Akademii Sztuki. Ale to jeszcze nie koniec jego zainteresowań. Otóż szóstoklasista lubi również gotować. Jego specjalnością są m.in. dania warzywne - ot, choćby ostatnio upichcił pysznego hamburgera z buraków i czosnku. Wychowawczyni chwali także Olka za wyśmienite ciastka, które zwykle piecze na klasowe imprezy.

Za parę miesięcy Olek ukończy podstawówkę. Jak mówi, wybiera się do Gimnazjum nr 32 do klasy językowej. Ma nadzieję, że sukces w konkursie „English High Flier" pomoże mu w dostaniu się do tej szkoły. Trzymamy za to kciuki i gratulujemy wygranej! ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot.: Robert STACHNIK

Olek najlepszy w kraju!

Komentarze

Kotowicz
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD co ten Kusy
2017-03-12 15:40:55
kotowicz
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Olek kusy
2017-03-12 15:40:31
Duze Gratulacje !
Brawo Olek i tak trzymaj...i wciagniej w nauke Angielskiego chocby polowe klasy !!
2016-01-30 23:35:50
Trzeźwo myśląc
Oj Anusiu chyba żal Ci coś ściska ale są ludzie o ludziska. Trzeba mieć minimum wiedzy by wiedzieć ze nie ma selekcji w takich konkursach a z różnych przyczyn dzieci mię zdążą się zapisać lub wziąć w nim udziału. Anusia zamiast oskarżać szkołę i nauczycieli ciesz się ze są tak zdolne dzieci w XXI wieku o poczytaj trochę na temat konkursów. Nie ma w nich selekcji odnośnie grubego portfela a jeśli z czymś takim się spotkalas nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.
2016-01-30 22:56:39
Marzena
Olek to również chłopiec o wielkim serduszku. Wspiera podopiecznych Fundacji DZIKA OSTOJA. Gratuluję Olku i pozdrawiam.
2016-01-29 23:10:05
Anusia
Dziwne, że pani Nauczycielka nie zauważyła wcześniej, że to Aleksander powinien wziąć udział w konkursie a nie inny uczeń. Czyżby ten inny był dzieckiem kogoś ważnego. Takie są te nasze szkoły i nauczyciele.
2016-01-29 18:00:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie