Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Obserwuj Perseidy w Parku Kasprowicza

Data publikacji: 2015-07-29 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-29 21:23
Obserwuj Perseidy w Parku Kasprowicza
 

W środę, 12 sierpnia, po raz kolejny będziemy mieli okazję zobaczyć na niebie Perseidy. Tego wieczoru na Psiej Polanie w Parku Kasprowicza odbędzie się wspólna obserwacja tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego - zapowiada Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej szczecińskiego magistratu.

Perseidy to tzw. „rój meteorów”, występujący zwykle w połowie sierpnia. Zdarza się wtedy, że  w ciągu godziny można zaobserwować nawet sto i więcej „spadających gwiazd”.

W Szczecinie będziemy mieli możliwość nie tylko oglądać deszcz meteorów, ale również inne obiekty letniego nieba, jak gromady gwiazd, mgławice czy galaktyki. Tego wieczoru aż dwukrotnie widoczna będzie również Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

Obserwacje zorganizowane przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii odbędą się na Psiej Polanie znajdującej się nieopodal Pomnika Czynu Polaków. Zalecane jest pojawienie się z leżakami lub kocami, członkowie PTMA Szczecin chętnie udzielą też rad w jaki sposób fotografować „spadające gwiazdy”. Wydarzenie rozpocznie się o 21.00 i potrwa do 1.00.

Więcej informacji na www.astronomia.szczecin.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA