sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > O tarczycy w Szczecinie

O tarczycy w Szczecinie

O tarczycy w Szczecinie
Data publikacji: 2017-10-28 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 1696 298626

W Szczecinie 26-28 października odbył się VI zjazd towarzystwa tyreologicznego. Zrzeszeni w nim lekarze zajmują się badaniem tarczycy. W tym roku impreza była połączona z III spotkaniami z endokrynologią.

- Tegoroczne spotkanie, to już szósty zjazd endokrynologów - podkreśla prof. dr hab. Anhelli Syrenicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego zjazdu. - Ze względu na zbieżność terminów postanowiliśmy go połączyć z odbywającymi się co trzy lata spotkaniami z endokrynologią. Dzięki temu do Szczecina przyjechało około 300 specjalistów z całej Polski, ale mamy też gości z Anglii, Niemiec czy Rumunii.

Podczas trzydniowego spotkania odbyły się dyskusje i prelekcje dotyczące współczesnych problemów endokrynologii. Zjazdowi towarzyszyła również konferencja naukowa, na której prezentowano wyniki najnowszych badań. Przewodniczącym komitetu naukowego był prof. dr hab. Andrzej Lewiński.

- Podczas zjazdu zajmowaliśmy się głównie dwoma obszarami tematycznymi - tłumaczy prof. Anhelli Syrenicz. - Z jednej strony dotyczących bezpośrednio tarczycy, z drugiej, innych chorób endokrynologicznych. Poruszyliśmy również najaktualniejsze problemy naszej dziedziny. Przede wszystkim zwiększającą się liczbę zachorowań na niedoczynność tarczycy związaną ze starzeniem się społeczeństwa. Rozmawialiśmy też o rosnącym poziomie zachorowalności na cukrzycę i inne choroby endokrynologiczne, zwłaszcza wśród kobiet w ciąży.

Adrian Kaleta

Fot. G.Siwa

O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie O tarczycy w Szczecinie

Komentarze

zak
Tak naprawdę to tarczyca w Polsce jest nie leczona zupełnie. Poza sprawdzaniem poziomu TSH i regulowaniem tego poziomu przez tabletki nic więcej lekarze endokrynolodzy nie wiedzą. O przyczynach żaden lekarz nie potrafi nic powiedzieć. Ciekaw jestem co na tym zjeździe ustalili oprócz odnowienia znajomości?
2017-10-29 10:05:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy