Wtorek 27 lipca 2021r. 
REKLAMA

O raku piersi w ZUS-ie

Data publikacji: 2016-11-17 22:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
O raku piersi w ZUS-ie
Fot. Robert Wojciechowski (arch.)  

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” organizuje warsztaty „Poszerzamy HERyzonty” na temat zaawansowanego raka piersi. Spotkanie odbędzie się w piątek (18 listopada) w Szczecinie.

Każdego roku w woj. zachodniopomorskim rak piersi diagnozowany jest u ponad 1000 kobiet, a w całej Polsce u ponad 17 tys. To najczęstszy nowotwór wśród kobiet. Blisko 8-10 proc. rozpoznań następuje, gdy choroba daje już przerzuty do innych organów. 

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” apeluje: postęp medycyny nie pozostawia dziś chorych kobiet bez wsparcia, zatem warto wiedzieć o swojej chorobie jak najwięcej. Stąd też kolejny raz organizuje warsztaty „Poszerzamy HERyzonty” na temat raka piersi oraz HER2-dodatniego raka piersi. Odbędą się one w piątek (18 listopada) w sali konferencyjnej ZUS przy ul. Matejki 22 w Szczecinie. Początek o godz. 12.

Spotkanie z Amazonkami Unii Zachodniopomorskiej i Lubuskiej poprowadzi dr Małgorzata Talerczyk z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii oraz dr n. med. Beata Adamczyk z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

– Chcemy szerzyć wiedzę kobiet, które muszą się zmierzyć z rakiem piersi. Dzięki warsztatom „Poszerzamy HERyzonty” mamy okazję zrozumieć swoją chorobę, poznać ją i dowiedzieć się, jak można ją leczyć – mówi Ryszarda Łapko, prezes Stowarzyszenia Amazonek „Agata” w Szczecinie, które organizuje piątkowe spotkanie. (mag)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zus
2016-11-18 07:38:44
Ciekawe, kto im wynajął salę, skoro dyrektor na zwolnieniu...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ