wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Nawigacja na topie

Nawigacja na topie

Nawigacja na topie
Data publikacji: 2015-07-21 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-06 16:06
Wywietleń: 1148 4806

Nawigacja, mechanika i budowa maszyn oraz logistyka - to najbardziej popularne kierunki studiów na Akademii Morskiej w Szczecinie. Uczelnia ogłosiła właśnie wyniki naboru. I jednocześnie poinformowała, że prowadzi uzupełniającą rekrutację na wszystkie kierunki stacjonarne. Dokumenty będą przyjmowane do 19 września.

- Zainteresowanie maturzystów jest porównywalne z ubiegłymi latami - mówi Bogna Bartkiewicz z AM. - Jest nawet trochę lepiej niż rok temu o tej samej porze. Wśród tegorocznych kandydatów sporo było cudzoziemców – z Ukrainy i Białorusi. Ich starsi koledzy często są już studentami naszej uczelni i zachęcają do przyjazdu na AM. W tym naborze na Wydział Mechaniczny zakwalifikowała się… 1 kobieta.

Uczelnia zrekrutowała ogółem 846 studentów. Miejsc ma ponad 900.

Znane są też wyniki z innych uczelni. Topowe kierunki na Uniwersytecie Szczecińskim to psychologia (4 osoby na miejsce), filologia germańska z dodatkowym językiem obcym (3,5 osoby na miejsce) oraz skandynawistyka, studia norweskie (3 osoby na miejsce).

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny podaje, że największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki takie jak: infomatyka, automatyka i robotyka, biotechnologia, odnawialne źródła energii, ekonomia, architektura i urbanistyka, budownictwo, wzornictwo, technologia żywności i żywienie człowieka.

Pomorski Uniwersytet Medyczny chwali się zainteresowaniem ze strony przyszłych lekarzy i dentystów. W tym roku o jedno miejsce na kierunku lekarskim walczyło 14 osób, na kierunku lekarsko-dentystycznym - prawie 15.

©℗

(as)


 Studenci Akademii Morskiej uczą się nie tylko w budynkach przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Pływają także flagową jednostką uczelni - Nawigatorem XXI 

Komentarze

Poszkodowany
OSRM Akademii Morskiej w Szczecinie - złodzieje, partacze, oszczędzają na wszystkim, narazili mnie na utratę majątku w wys. 10 tys zł, Wielka Akademia Rażącego Niedbalstwa i Bezczelności, po utracie silnika zaburtowego zostałem wyrzucony z przystani OSRM. Żadnych przeprosin ani odszkodowania. Pozostaje informowanie społeczeństwa.
2015-09-06 13:51:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy