piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Naukobus w Nowym Warpnie

Naukobus w Nowym Warpnie [GALERIA]

Naukobus w Nowym Warpnie
Data publikacji: 2018-08-08 23:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 1455 342292

Dwadzieścia mobilnych stacji badawczych i trzech edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jeździ do małych miejscowości w całej Polsce. W czwartek (9 sierpnia) i piątek Naukobus będzie w Nowym Warpnie.

Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. Naukobus 9 i 10 bm. pojawi się w Szkole Podstawowej w Nowym Warpnie.

Naukobus, projekt Centrum Nauki Kopernik - 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.

Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej się cieszyć kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. Stąd w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

(g)

Fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie

Komentarze

:)
Fajna inicjatywa, nauka przez zabawę.
2018-08-09 06:46:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie