sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Nauka, zabawa, ekonomia

Nauka, zabawa, ekonomia

Nauka, zabawa, ekonomia
Data publikacji: 2016-02-10 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1439 117309

Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach dwóch ogólnopolskich przedsięwzięć: Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty. W naszym mieście te inicjatywy realizuje Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

EUD jest adresowany do uczniów piątych i szóstych klas szkoły podstawowej. Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule nauki poprzez zabawę. Pierwsza część zajęć to krótki wykład, studenci EUD dowiadują się między innymi: czym jest marketing, jak poznać jego strategie, do czego potrzebni są ekonomiści, jaka jest rola banków w gospodarce, a także czy warto przystąpić do strefy euro. Druga – warsztaty o charakterze praktycznym, podczas których każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. Każdy młody student otrzymuje również indeks, w którym zbiera stemple potwierdzające obecność na zajęciach. Uczestnicy, którzy na ostatnim spotkaniu rozwiążą test wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie nagród i otrzymanie dyplomu laureata EUD. W każdym 
z ośrodków akademickich nagradzane są trzy osoby.  Zapisy prowadzone 
są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Z kolei Akademia Młodego Ekonomisty to propozycja dla gimnazjalistów. Także w tym przypadku semestr składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. W nadchodzącej edycji przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania marką, strategii inwestycyjnych na rynku kapitałowym, społecznej odpowiedzialność biznesu, zarządzania nieruchomościami czy kreatywności. Semestr kończy się testem wiedzy ekonomicznej i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta z danego ośrodka. Zaliczenie semestru uzyskują wszyscy studenci, który wezmą udział w co najmniej 4 spotkaniach AME.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.gimversity.pl. Rekrutacja trwa do 29 lutego. (as)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy