Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Nasi studenci wiedzą, jak robić beton

Data publikacji: 01 kwietnia 2024 r. 21:49
Ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia 2024 r. 09:53
Nasi studenci wiedzą, jak robić beton
Szczecińscy studenci pokazali się z dobrej strony. Fot. ACI Student Chapter at West Pomeranian University  

Trzy razy na podium stanęli szczecińscy studenci ACI Student Chapter at West Pomeranian University na ACI Spring Convention 2024 w Nowym Orleanie. To Karolina Iwańska, Alicja Żygadło, Wiktoria Góra, Adrian Góralski, Kacper Kaźmierczak i Maciej Jaczyński. Opiekunami grupy są pan dr inż. Norbert Olczyk oraz pani prof. Maria Kaszyńska z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 

W tegorocznej edycji konkursu Mortar Workability, zorganizowanego przez American Concrete Institute (ACI), wyróżniono trzy kategorie konkursowe. Są to: Overall Efficiency Category - wykonanie mieszanki o dużej płynności i stabilności, Economical Design Category - wykonanie mieszanki o najniższej cenie, spełniającej określone wymagania reologiczne (czyli dotyczące właściwości mających wpływ na ich płynięcie), Ecological Design Category - wykonanie mieszanki o niskim śladzie węglowym użytych materiałów.

Studenci ZUT ze swoją „super zaprawą” stanęli trzy razy na podium, wygrywając dwie pierwsze konkurencje, natomiast w ostatniej kategorii zdobyli trzecie miejsce. W tym roku w Nowym Orleanie konkurowało ze sobą ponad 30 zespołów z całego świata m.in. z Puerto Rico, Meksyku, Indonezji czy Chile. W przeciwieństwie do innych konkursów dotyczących betonów, które skupiają się głównie na parametrach stwardniałego betonu, Mortar Workability koncentruje się na urabialności i właściwościach reologicznych mieszanek cementowych.

ACI Student Chapter at West Pomeranian University to pierwszy studencki oddział American Concrete Institute w Polsce. Zajmują się głównie rozpowszechnianiem wiedzy o betonie wśród przyszłych inżynierów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Szczecinie.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klemens
2024-04-05 09:24:10
ja też wiem jak się robi beton i się nie chwalę . A jak już zrobię , to nie do rozwalenia .
A później
2024-04-01 22:59:47
takie oszukane mieszanki nabierają pełnej wytrzymałości o kilkadziesiąt dni dłużej niż powinny a inwestor płaci za wodę i to dosłownie bo w/c jest 0.75 i więcej i trzeba nawiercać szalunki - taki beton robią oszuści z np Thomas Beton w Szczecinie...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA