piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Nabór do siódmych klas rozpoczęty

Nabór do siódmych klas rozpoczęty

Nabór do siódmych klas rozpoczęty
Data publikacji: 2017-06-02 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 866 264933

W czwartek (1 czerwca) rozpoczęła się rekrutacja do siódmych klas dwujęzycznych oraz klas eksperymentalnych w szkołach podstawowych na przyszły rok szkolny. Ta nowość związana jest z reformą edukacji, która zakłada likwidację gimnazjów, zatem nie prowadzą one w tym roku naboru.

Klasy siódme dwujęzyczne zostaną utworzone w Szkole Podstawowej nr 2 w ZSO 4 (ul. Romera 2) – język angielski i język włoski, w SP 10 (ul. Kazimierza Królewicza 63) – język hiszpański oraz SP 37 (ul. Lucjana Rydla 6) – język angielski, język niemiecki i język hiszpański. W dwóch ostatnich pierwszeństwo przyjęcia mają dotychczasowi uczniowie. Trwa również nabór do klas siódmych eksperymentalnych, które powstaną w SP6 w ZSO 7 (ul. Unisławy 26) - matematyczna i przyrodnicza.

Nabór prowadzony jest drogą elektroniczną. Na stronie internetowej nabor.pcss.pl/szczecin uruchomiono zakładkę „Klasa 7”. Wnioski o przyjęcie do tych klas można składać do 14 czerwca. W rekrutacji zostaną przeprowadzone sprawdziany: 19 czerwca o godz. 16 - z przyrody z elementami matematyki do klasy eksperymentalnej przyrodniczej, 20 czerwca o godz. 16 - sprawdzian z matematyki do klasy eksperymentalnej matematycznej, 21 czerwca o godz. 16 - sprawdzian predyspozycji językowych do klas dwujęzycznych. Kandydaci przystępują do sprawdzianu z predyspozycji językowych w szkole, którą wskazali na pierwszym miejscu listy preferencji. Wyniki sprawdzianów zostaną podane do wiadomości 27 czerwca.

(el)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy