piątek, 04 grudnia 2020r.

Nabór do siódmych klas rozpoczęty

Data publikacji: 2017-06-02 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:45
Nabór do siódmych klas rozpoczęty
 

W czwartek (1 czerwca) rozpoczęła się rekrutacja do siódmych klas dwujęzycznych oraz klas eksperymentalnych w szkołach podstawowych na przyszły rok szkolny. Ta nowość związana jest z reformą edukacji, która zakłada likwidację gimnazjów, zatem nie prowadzą one w tym roku naboru.

Klasy siódme dwujęzyczne zostaną utworzone w Szkole Podstawowej nr 2 w ZSO 4 (ul. Romera 2) – język angielski i język włoski, w SP 10 (ul. Kazimierza Królewicza 63) – język hiszpański oraz SP 37 (ul. Lucjana Rydla 6) – język angielski, język niemiecki i język hiszpański. W dwóch ostatnich pierwszeństwo przyjęcia mają dotychczasowi uczniowie. Trwa również nabór do klas siódmych eksperymentalnych, które powstaną w SP6 w ZSO 7 (ul. Unisławy 26) - matematyczna i przyrodnicza.

Nabór prowadzony jest drogą elektroniczną. Na stronie internetowej nabor.pcss.pl/szczecin uruchomiono zakładkę „Klasa 7”. Wnioski o przyjęcie do tych klas można składać do 14 czerwca. W rekrutacji zostaną przeprowadzone sprawdziany: 19 czerwca o godz. 16 - z przyrody z elementami matematyki do klasy eksperymentalnej przyrodniczej, 20 czerwca o godz. 16 - sprawdzian z matematyki do klasy eksperymentalnej matematycznej, 21 czerwca o godz. 16 - sprawdzian predyspozycji językowych do klas dwujęzycznych. Kandydaci przystępują do sprawdzianu z predyspozycji językowych w szkole, którą wskazali na pierwszym miejscu listy preferencji. Wyniki sprawdzianów zostaną podane do wiadomości 27 czerwca.

(el)

Fot. arch.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ