środa, 27 marca 2019.
Strona główna > Nauka > Na praktyki do Irlandii

Na praktyki do Irlandii

Na praktyki do Irlandii
Data publikacji: 2018-06-18 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 2113 333326

Uczniowie Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie wyjadą na miesięczne praktyki do Irlandii Północnej. Jak podkreślają nauczyciele, to wielki sukces szkoły i olbrzymia szansa rozwoju dla jej uczniów.

Uczniowie Technikum Zawodowego nr 4 im. Stanisława Staszica w ZS8 jako jedyni w Szczecinie w pierwszej turze otrzymali dofinansowanie w wysokości 150 tys. euro na realizację zawodowych praktyk zagranicznych. Odbędą się one w ramach edukacyjnego projektu Unii Europejskiej Erasmus+. Dzięki temu uczniowie tej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 oraz  roku szkolnym 2019/2020 zawodowo doskonalić się będą w przedsiębiorstwach i firmach Irlandii Północnej.

- To wielki sukces szkoły niosący za sobą ogromne korzyści. Uczniowie nie tylko poprawią swoje umiejętności językowe, ale też zawodowe. Będą mieli także okazję poznać inną kulturę, obyczaje, ludzi i kraj -  podkreśla Izabela Gibka, nauczycielka z ZS8.

Technikum Zawodowe nr 4 w szczecińskim ZS 8 - według tegorocznego Rankingu Techników miesięcznika Perspektywy - jest najlepszą szkołą zawodową w województwie i Szczecinie, a w Polsce zajmuje 17. miejsce. Szkoła kształci uczniów w pięciu zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik organizacji reklamy.

Dotychczas uczniowie ZS8 odbywali już praktyki za granicą  - w Wielkiej Brytanii oraz  Niemczech.  Obecne przedsięwzięcie nosi nazwę Vocation-Experience-Passion-Opportunity, czyli VEPO -2. Tak jak w roku ubiegłym około 60 uczniów z obecnych klas drugich i pierwszych wyjedzie na 4 tygodnie do Derry/Londonderry w Irlandii Północnej w sierpniu lub we wrześniu 2019, by odbyć zagraniczne praktyki zawodowe. Opiekę będą sprawowali nauczyciele ZS nr 8.

Rekrutacja kandydatów na te praktyki odbędzie się od września br. do lutego 2019, a decydujący wpływ na jej wynik będą miały wyniki nauczania w pierwszym semestrze nowego roku szkolnego. ©℗

(el)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Pablos
Nazywacie produkcję przyszłych emigrantów wielkim sukcesem?!?
2018-06-20 14:24:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Czy rozbudowa miejskiej sieci dróg usprawiedliwia masowe wycinki drzew w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy