piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Minister uruchomił nowe laboratorium AM

Minister uruchomił nowe laboratorium AM [GALERIA]

Minister uruchomił nowe laboratorium AM
Data publikacji: 2018-04-20 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-20 19:15
Wywietleń: 958 323854

Laboratorium automatyzacji procesów logistyczno-produkcyjnych na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie otworzył w piątek (20 kwietnia) Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. To pierwszy dydaktyczny projekt tej uczelni sfinansowany ze środków ministerialnego budżetu.

Laboratorium jest nowoczesną jednostką, która służyć będzie studentom oraz naukowcom AM. Pozwoli także rozszerzać współpracę z biznesem – chodzi o wspólne projekty mające na celu doskonalenie procesów w branży logistycznej oraz produkcyjnej. Laboratorium wyposażone jest w dwa roboty przemysłowe Kawasaki i symulator linii produkcyjnej wraz z wizyjnym systemem rozpoznawania ładunków.

 – Deklaruję pełne wsparcie dla wszelkich idei i pomysłów, które są związane z nowymi technologiami – mówił minister Gróbarczyk, który dokonał pierwszego oficjalnego uruchomienia sprzętu w laboratorium.

Roboty symulowały układanie ładunków w paletach w procesie produkcji.

Jak zaznaczył minister, dziś wszystko, co jest oparte na automatyzacji i na wysokiej technologii cyfrowej, musi się wiązać z posiadaniem zasobu wiedzy, a przede wszystkim praktyki, a tę praktykę skraca się dzięki takim urządzeniem.

Opiekun laboratorium – Artur Kujawski z Instytutu Inżynierii Transportu AM – wyjaśniał, że roboty wykorzystywane są w halach produkcyjnych i mogą, w zależności od skonfigurowania, służyć także do spawania, malowania, obróbki itp. Studenci będą w laboratorium poznawać całość procesu, nauczą się budowy poszczególnych elementów maszyn oraz programowania urządzeń.

– To laboratorium zostało zbudowane przez firmę ASTOR – poinformował prof. Stanisław Iwan, dziekan WIET. – Około 800 tys. zł stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa.

Rektor AM prof. Wojciech Ślączka dodał, że jest to pierwsza inwestycja uczelni zrealizowana całkowicie na cele dydaktyczne za środki z budżetu państwa, poza funduszami unijnymi.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM

Komentarze

Antonii A.
szkolą marynarzy dla tanich obcych bander za kasę z polskich podatków - lepiej niech zwodują Akademię Morską i ci niby nauczyciele będą pływać pod jakąś tanią banderą a teoretycy z tej uczelni wreszcie na siebie zarobią
2018-04-20 18:35:39
Am
Fajnie się bawią klockami :)
2018-04-20 18:19:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”