niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Nauka > Minister uruchomił nowe laboratorium AM

Minister uruchomił nowe laboratorium AM [GALERIA]

Minister uruchomił nowe laboratorium AM
Data publikacji: 2018-04-20 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-24 12:35
Wywietleń: 1271 323854

Laboratorium automatyzacji procesów logistyczno-produkcyjnych na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie otworzył w piątek (20 kwietnia) Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. To pierwszy dydaktyczny projekt tej uczelni sfinansowany ze środków ministerialnego budżetu.

Laboratorium jest nowoczesną jednostką, która służyć będzie studentom oraz naukowcom AM. Pozwoli także rozszerzać współpracę z biznesem – chodzi o wspólne projekty mające na celu doskonalenie procesów w branży logistycznej oraz produkcyjnej. Laboratorium wyposażone jest w dwa roboty przemysłowe Kawasaki i symulator linii produkcyjnej wraz z wizyjnym systemem rozpoznawania ładunków.

 – Deklaruję pełne wsparcie dla wszelkich idei i pomysłów, które są związane z nowymi technologiami – mówił minister Gróbarczyk, który dokonał pierwszego oficjalnego uruchomienia sprzętu w laboratorium.

Roboty symulowały układanie ładunków w paletach w procesie produkcji.

Jak zaznaczył minister, dziś wszystko, co jest oparte na automatyzacji i na wysokiej technologii cyfrowej, musi się wiązać z posiadaniem zasobu wiedzy, a przede wszystkim praktyki, a tę praktykę skraca się dzięki takim urządzeniem.

Opiekun laboratorium – Artur Kujawski z Instytutu Inżynierii Transportu AM – wyjaśniał, że roboty wykorzystywane są w halach produkcyjnych i mogą, w zależności od skonfigurowania, służyć także do spawania, malowania, obróbki itp. Studenci będą w laboratorium poznawać całość procesu, nauczą się budowy poszczególnych elementów maszyn oraz programowania urządzeń.

– To laboratorium zostało zbudowane przez firmę ASTOR – poinformował prof. Stanisław Iwan, dziekan WIET. – Około 800 tys. zł stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa.

Rektor AM prof. Wojciech Ślączka dodał, że jest to pierwsza inwestycja uczelni zrealizowana całkowicie na cele dydaktyczne za środki z budżetu państwa, poza funduszami unijnymi.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM Minister uruchomił nowe laboratorium AM

Komentarze

Antonii A.
szkolą marynarzy dla tanich obcych bander za kasę z polskich podatków - lepiej niech zwodują Akademię Morską i ci niby nauczyciele będą pływać pod jakąś tanią banderą a teoretycy z tej uczelni wreszcie na siebie zarobią
2018-04-20 18:35:39
Am
Fajnie się bawią klockami :)
2018-04-20 18:19:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy