wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Miliony w szkolnictwo zawodowe

Miliony w szkolnictwo zawodowe

Miliony w szkolnictwo zawodowe
Data publikacji: 2018-01-18 23:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-18 23:11
Wywietleń: 1901 310043

Ponad 25 milionów złotych przeznacza na rozwój szkolnictwa zawodowego samorząd województwa. Największą inwestycją w regionie jest Budowa Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnego przy Izbie Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie. W sumie wsparciem objętych zostało dziewięć bardzo poważnych przedsięwzięć w całym Zachodniopomorskiem.

- Pomorze Zachodnie to jedno z pierwszych województw w Polsce, które dostrzegło rolę szkolnictwa zawodowego w rozwoju gospodarki regionu i dostosowania lokalnego rynku pracy do aktualnych potrzeb. Staże, praktyki, warsztaty, a przede wszystkim nowoczesna infrastruktura to działania, które od początku perspektywy 2014-2020 mogły liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO WZ. Tym razem na zmiany w bazie edukacyjnej zachodniopomorskich placówek kształcenia zawodowego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 25 mln zł - podkreśla Łukasz Jucha, główny specjalista z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Przyznane wsparcie to efekt rozstrzygniętego przez Urząd Marszałkowski konkursu w ramach 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.8 „Infrastruktura szkolnictwa zawodowego”. Do 9 beneficjentów trafi ponad 25 mln zł. Otrzymają je samorządy gminne i powiatowe, którym podlegają szkoły, izba rzemieślnicza, zakład doskonalenia zawodowego czy podmioty prowadzące działalność oświatową. Swoje inwestycje oszacowały na blisko 30 mln zł.

- Zachodniopomorscy przedsiębiorcy coraz częściej wskazują na trudności w znalezieniu rąk do pracy, 
a przecież to wykwalifikowana kadra może być czynnikiem gruntującym pozycję firm na rynku. Na Pomorzu Zachodnim już w poprzedniej perspektywie dostrzegliśmy znaczenie i potrzebę rewitalizacji „zawodówek”. 
W naszym województwie tworzy się coraz więcej klas patronackich, a przedsiębiorcy coraz chętniej współpracują ze szkołami - zaznacza Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Szczeciński WZDZ niemal za 2,5 mln zł przebuduje pomieszczenia szkoleniowe warsztatu mechanicznego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”