Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Miejsko-gminny konkurs recytatorski [GALERIA]

Data publikacji: 15 kwietnia 2023 r. 16:33
Ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2023 r. 18:33
Miejsko-gminny konkurs recytatorski
 

Osiemnaścioro miłośników słowa mówionego z gryfińskiej gminy wzięło udział w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w sobotę (15 kwietnia) w Pałacyku pod Lwami.

Młodzi recytatorzy zaprezentowali różnorodny repertuar. Oceniało ich jury w składzie: Monika Frankowicz, Barbara Anders, Anna Pawłowska-Durman – panie są polonistkami, nauczycielkami teatru i artystkami. Laureatami konkursu zostali: Jagoda Podworska, Pola Glińska, Vanessa Rębowska – wszystkie z Gryfińskiego Domu Kultury (instr. Violina Janiszewska), Zuzanna Klonowska z SP1 w Gryfinie (instr. Nicol Kłopotowska), Pola Patyk (instr. Paulina Sitarska) i Franciszek Lewandowski (instr. Marta Miedzińska) – oboje z SP3 w Gryfinie. Wraz z tytułem laureata recytatorzy zakwalifikowani zostali do eliminacji powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 22 kwietnia. w Chojnie. Ponadto wyróżnienia uzyskali: Darina Frubiichuk z SP 2 w Gryfinie (instr. Dorota Sołtys), Adam Smalec z SP 3 w Gryfinie (instr. Magdalena Ławicka) oraz trzy reprezentantki SP w Żabnicy – Maja Zofia Zielińska (instr. Barbara Wilczyńska), Milena Szwajczuk (instr. Ewa Stefańska), Nela Muchowska (instr. Wiesława Linkowska). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała instruktorka teatralna Violina Janiszewska, a o piękną oprawę plastyczną i scenograficzną zadbała instr. Karina Tyła z pracowni plastycznej GDK. 

Po konkursie chętni recytatorzy mogli porozmawiać z jurorkami, podpytać o ocenę swoich występów i uwagi – zawsze były życzliwe – by lepiej przygotować się do następnych turniejów. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia. 

Tekst i fot. (akme) 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA