Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Miasto przyszłości. Finał Konkursu Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050 [GALERIA]

Data publikacji: 23 marca 2023 r. 21:08
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2023 r. 17:03
Miasto przyszłości. Finał Konkursu Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050
Finał Konkursu Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050. Fot. Dariusz Gorajski  

Szczecin jako miasto ekologiczne, otoczone zielenią z akwenami i wodotryskami, w którym mieszkańcy po pracy aktywnie wypoczywają na świeżym powietrzu. Takie wizje przedstawiały prace finalistów konkursu "Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050". W czwartek szczecińscy uczniowie odebrali nagrody.

Po raz 11 Zespół Szkół Sportowych w Szczecinie zorganizował międzyszkolny konkurs na najciekawsze i najbardziej oryginalne prace plastyczne oraz literackie. Temat - Jak wyobrażasz sobie swoje miasto za trzy dekady?

Organizatorzy przyznali, że pomimo przerwy w organizacji konkursu spowodowanej pandemią, uczestnicy nie zawiedli. Wpłynęło niemal 200 prac, a wiele z nich było na bardzo wysokim poziomie.

- Ten konkurs dowodzi, że architekci są wśród was i niektóre z tych prac wdrożą w życie, aby nasze piękne miasto było jeszcze piękniejsze - powiedział Jarosław Duda, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie.

Dziesiątki nagród powędrowały do autorów najbardziej twórczych i pomysłowych dzieł. Uczniowie szczecińskich szkół przesłali 134 prace plastyczne: grafiki, prace malarskie i przestrzenne, a także 60 prac literackich, wśród których były wiersze i opisy.

Pomysłodawczynie i organizatorki konkursu Joanna Charęza i Aldona Kłosińska przyznały, że celem konkursu było zaszczepienie wśród młodych ludzi koncepcji pływających ogrodów, czyli wizji miasta z kwiatami i ogrodami w nadziei, że te wspaniałe pomysły będą kiedyś zrealizowane. Dodały, że cieszy je fakt, iż udało się dzieci pobudzić do kreatywności i tworzenia czegoś własnego.

- Jest to inicjatywa, która pokazuje, że wszyscy mamy jakiś pomysł na nasze miasto, bo nasz Szczecin jest bardzo różny - przyznała Katrzyna Koszewska, zachodniopomorska kurator oświaty. - Ważne żebyście wy, młodzi ludzie mieli koncepcję na swoje miasto, miasto swojej przyszłości.

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac oraz występy artystyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Sportowych. Konkurs odbył się pod patronatem Zachodniomorskiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta Szczecin. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Urbaś
2023-03-25 16:58:40
Zgadzam się z koncepcją Szczecin-Ogrody. Najlepiej zaorać wszystkie urzędy i uczelnie, na których po 5 osób studiuje, zasiać trawę, posadzić drzewka owocowe... A! Przepraszam! Nie przewidziałem co wówczas kumoterstwo i pociotki by miały z sobą zrobić😢
Zgred
2023-03-24 00:44:45
Pływające ogrody,zwężone ulice,latające dywany,elektryczne autobusy za 4,5 mln zł szt. do których akumulatory kosztują 1.2 mln zł (patrz Warszawa) itp. Jak będzie tak super i tęczowo to jeszcze szymon założy tu główną siedzibę swojej partii. Coś jest w tym 2050. A...i nazwa ma być inna Stettin? To o to chodzi? Tylko pytam grzecznie.
Anna
2023-03-23 22:31:12
Właśnie na gazwybie jest piękna i pełna kultury dyskusja na temat rewitalizacji Alei Jana Pawła 2. Rozkradzione rośliny i wypalone przez psi mocz i kał zielone krzaczki. Przecież tam była ładna, dorodna wieloletnia zieleń która przyjęła się i przetrwała dostosowując się do warunków. To musieli ją wyciąć i pobetonować i dać rachityczną zieleń. Przecież to skandal na całą Europę a Krzystek z okien na to patrzył i flagę wywieszał
Aaa
2023-03-23 22:05:36
Miasto pływające w betonie jak narazie anie zielone i tryskające woda, chyba betonoza wszechobecna
Rewolucja Torowa
2023-03-23 21:24:55
Zupełnie nic o sprawnej komunikacji w mieście przyszłosci?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA