wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Medal dla ZUT-u

Medal dla ZUT-u

Medal dla ZUT-u
Data publikacji: 2015-10-21 22:21
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-22 23:14
Wywietleń: 1743 30147

Zespół w składzie prof. dr hab. inż. Walerian Arabczyk, dr inż. Rafał Pelka, mgr inż. Bartłomiej Wilk i mgr inż. Agnieszka Hełminiak z Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie został uhonorowany złotym medalem na IX Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Innowacji.

Wyróżniono ich za następujący wynalazek: „Sposób badania nanomateriałów poprzez określenie ich właściwości fizykochemicznych metodą o nazwie Chemicznym Potencjałem Programowana Reakcja”.

- Wystawa ta jest największą tego rodzaju imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej – w tym roku komisja oceniająca dokonała przeglądu około 500 zgłoszonych wynalazków - dodaje Stanisław Heropolitański z ZUT.

W roku 2011 podczas V. edycji wystawy, zespół prof. Waleriana Arabczyka otrzymał srebrny medal za wynalazek pt. „Sposób określania rozkładu wielkości nanokrystalitów żelaza w przemysłowym katalizatorze syntezy amoniaku”.

Podstawowe cele tego przedsięwzięcia to zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań,umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami i zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości. Organizatorem jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej i Politechniką Warszawską.

(as)

Komentarze

Wawrzek
Gratulacje Państwo Naukowcy - to cieszy Polaków tylko nie dajcie się oszwabić politykierom. Marszałek i Wojewoda już powinni przedstawić projekty wykorzystania tych wynalazków dla dobra Regionu i Polski.
2015-10-22 21:05:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy