sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > Mechanicy w nowym miejscu

Mechanicy w nowym miejscu

Mechanicy w nowym miejscu
Data publikacji: 2016-01-27 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 900 111852

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie zaprezentowano nową siedzibę Wydziału Mechanicznego. W budynku po byłym Zespole Szkół Technicznych 
i Morskich przy ul. Willowej powstały przestronne i odremontowane sale dydaktyczne, pracownie dla studentów oraz pomieszczenia dla nauczycieli akademickich.

Obiekty na terenie nieruchomości zakupionej od miasta były w złym stanie. Prace budowlane rozpoczęto na początku 2015 roku od budynku dydaktyczno-warsztatowego nr 1 (na wszystkich kondygnacjach).

– Przeprowadzono rozbiórki, wyburzono ściany, zbito tynki – wymienia Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy AM. – W piwnicy skuto i częściowo pogłębiono posadzki (o ok. 70 cm), zyskując w ten sposób nowe, pełnowymiarowe pomieszczenia. Zdemontowane zostały także stare instalacje i stolarka. Kolejnym etapem była kompletna modernizacja dachu, wymiana stolarki wewnętrznej i zewnętrznej, wykonanie sufitów podwieszanych, nowoczesnego węzła c.o., przyłącza wodnego oraz wewnętrznych instalacji elektrycznych, wodociągowo-kanalizacyjnych, wentylacji mechanicznej i bezpieczeństwa pożarowego. Całkowicie wyremontowano toalety i łazienki, wygospodarowano także miejsca na prysznice.

Budynek został wyposażony w innowacyjną infrastrukturę teletechniczną i serwerownię skomunikowaną światłowodem o długości ponad 3 km z budynkiem głównym AM przy Wałach Chrobrego.

W ostatnim etapie wykończono pomieszczenia dydaktyczne, biurowe i sanitarne oraz ciągi komunikacyjne.

– W niektórych pomieszczeniach kosmetyczne prace wykończeniowe jeszcze trwają, ale zajęcia na początku roku 2016 studenci Wydziału Mechanicznego rozpoczęli już w nowym, zmodernizowanym budynku – zaznacza rzecznik. – Całkowita powierzchnia wyremontowanego budynku, razem z otwartym w październiku ubiegłego roku Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska, wynosi ponad 
3 500 m kw. Koszt prac to ok. 2 tys. zł za m kw. A to dopiero półmetek. Na remont czeka jeszcze drugi budynek dydaktyczny i pozostałe obiekty. ©℗ (ek)

Na zdjęciu: Rektor AM w Szczecinie prof. kpt. ż.w. Stanisław Gucma (z prawej) i dziekan Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Zbigniew Matuszak podczas otwarcia nowego budynku Wydziału Mechanicznego.
Fot. AM Szczecin

Mechanicy w nowym miejscu Mechanicy w nowym miejscu Mechanicy w nowym miejscu Mechanicy w nowym miejscu Mechanicy w nowym miejscu

Komentarze

Rysiek
Ale bajzel, jak mlodziez ma sie uczyc w takiej melinie. A te dwa dziadki na zdjeciu to czemu niszcza mienie publiczne?
2016-01-28 12:43:45
Praca
Od razu widać, po której uczelni jest praca.
2016-01-28 10:49:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie