Środa 12 maja 2021r. 

Maturonocka rozjaśni zagadnienia

Data publikacji: 2021-04-30 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-30 12:56
Maturonocka rozjaśni zagadnienia
PIerwsza Ogólnopolska Maturnocka  

Ta informacja z pewnością ucieszy maturzystów, którzy już 4 maja zasiądą w szkolnych ławkach, by zmierzyć się z najważniejszym egzaminem w życiu. Otóż już w piątek, 30 kwietnia odbędzie się po raz pierwszy Ogólnopolska Maturnocka Online. Od godz. 18 do aż do 23 na Facebooku nauczyciele języka polskiego transmitować będą 20-minutowe wykłady przypominające wszystkie lektury obowiązkowe.

To idealny moment, by usystematyzować już zdobytą wiedzę, a także wysłuchać maturalnych porad od specjalistów od ojczystego języka.

W spotkaniach online uczestniczyć będzie również przedstawicielka naszego regionu Jeannette Słaby, nauczycielka języka polskiego i hiszpańskiego w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie, która prowadzi także kanał na YouTube „Zeszyt do polskiego”. Jeannette Słaby jest także czynną egzaminatorką maturalną, więc spotkanie z nią to naprawdę garść przydatnej każdemu maturzyście informacji. Mimo, że matura jest dziś okrojona w wymaganiach egzaminacyjnych, to jednak pogadanki o rozprawce oraz wyjaśnienie jak analizować tekst na maturze, na pewno się przydadzą każdemu uczniowi.

Poloniści z całego kraju wyjaśnią „Dlaczego Kochanowski wymyślił wszystko”,  „Czego uczył społeczeństwo oświeceniowy poeta-nauczyciel Ignacy Krasicki”, pomogą zrozumieć Mity, Księgi, Ptaki, Arabeski, Manekiny w „Sklepach cynamonowych” B. Schulza oraz szybko powtórzyć „Lalkę” – maturalnego prawie pewniaka. O "Panu Tadeuszu" opowie Jeannette Słaby, nauczycielka z Goleniowa.

- Z nami powtórzycie wszystko - formy wypowiedzi, streszczenie logiczne, lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum i szkoły ponadpodstawowej oraz zagadnienia językowe - zachęcają organizatorzy Maturnocki.

Wydarzenie oraz pełny harmonogram spotkania można znaleźć na Facebooku pod nazwą I Ogólnopolska Maturnocka Online.

(kel)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ