wtorek, 16 października 2018.
Strona główna > Nauka > Iskierka zapłonęła

Iskierka zapłonęła

Iskierka zapłonęła
Data publikacji: 2017-11-25 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 23:19
Wywietleń: 1543 302679

Po raz 17. wystartowała w sobotę 25 listopada  piękna akcja pod hasłem „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. Wsparli ją znani artyści, sportowcy i politycy. Huczna inauguracja największej szczecińskiej akcji charytatywnej odbyła się w Galerii Kaskada. Teraz, do lutego, na jej rzecz działać będą  placówki oświatowe.

 - Zaczynaliśmy od małej szkolnej akcji, która przez te lata bardzo się rozwinęła. Co roku przyłącza się do niej coraz więcej darczyńców, zaangażowanych osób i szkół. W tym roku do Iskierki Radości włączyło się ponad 60 szkół, to naprawdę bardzo dużo i to cieszy serce - powiedziała nam Wioletta Kobzdej, koordynatorka akcji w Zespole Szkół nr 5, który ją zainicjował i do dziś organizuje.

Celem akcji jest zaktywizowanie młodzieży szczecińskich szkół do niesienia pomocy dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących. Podczas uroczystego otwarcia Iskierki Radości obecne były władze miasta, dyrektorzy szkół, osoby znane, a także zwykli mieszkańcy Szczecina, którzy przyszli, by ją wesprzeć. 

Zapytany, dlaczego od kilku lat angażuje się w Iskierkę Radości, Adam Dzieciniak, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, odparł: - Serce dyktuje, a organizm podpowiada, że trzeba wesprzeć tę akcję. Z potrzeby serca biorę udział w różnych wydarzeniach na rzecz potrzebujących, czy chorego dziecka, jest ich około dziesięciu rocznie i muszę powiedzieć, że to do mnie wraca w postaci przyjaźni, listów, dyplomów.

Artysta podczas inauguracji Iskierki, uczestniczył w czytaniu oraz w licytacji zaproszeń na spektakl, podarowanych przez Teatr Polski. Również w licytacji pomagał organizatorom wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, zbywając tort ufundowany przez hotel Radisson SAS Blu i zaproszenie na koncert noworoczny, podarowane przez prezydenta Piotra Krzystka. Aktor Teatru Współczesnego Konrad Pawicki również licytował zaproszenia na przedstawienia. Najwyższą kwotę w licytacji udało się uzyskać organizatorom za pióro wieczne, podarowane przez prezydentową Agatę Dudę - 450 zł. Pierwsza dama objęła akcję swym honorowym patronatem.

Licytacjom wartościowych przedmiotów na scenie towarzyszyły występy artystyczne szczecińskich uczniów, zaś w przestrzeniach Kaskady zorganizowano kiermasze, kąciki artystyczne, loterię i mnóstwo atrakcji. Czuwała nad nimi szczecińska młodzież. - To bardzo szczytny cel pomagać innym, którzy tej pomocy potrzebują - mówiły uczennice XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Wielu uczniów przygotowało własne prace na kiermasze: ozdoby świąteczne, piękne dekoracje, biżuterię. Hanna Stachowska, mama jednej z uczennic, kilka nocy poświęciła na przygotowanie artystycznych przedmiotów, które w sobotę sprzedawała i pięknie pakowała iskierkowym darczyńcom.

Do lutego w szkołach, które włączyły się w akcję, organizowane będą Iskierkowe Dni. Jako pierwsze będą Słodkie Dni z kiermaszami ciast, ze sprzedaży których dochód zostanie przekazany na rzecz potrzebujących dzieci. Następnie: Dni Ciepła Rodzinnego, Eko-Dni, Kolorowe Dni ze zbiórką materiałów papierniczych oraz Pachnące Dni ze zbiórką środków czystości. Uroczysty finał z podsumowaniem akcji zaplanowano na 19 marca.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Marta TESZNER

Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła Iskierka zapłonęła

Komentarze

Magda
Super 😁
2017-11-27 20:09:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Pokaz laserowy
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy