piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu

Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu

Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu
Data publikacji: 2017-06-16 19:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 658 269220

Z języka polskiego - 66 proc. punktów. , z matematyki - 43 proc. punktów - takie średnie wyniki osiągnęli zachodniopomorscy gimnazjaliści z tegorocznego egzaminu - podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. To o 3-4 punkty procentowe słabiej od średniej krajowej. Nasi uczniowie jednak osiągnęli lepsze od średniej krajowej wyniki w językach obcych.

Gimnazjaliści w piątek poznali swoje wyniki. W województwie zachodniopomorskim do egzaminu gimnazjalnego 19-21 kwietnia przystąpiło ponad 14,5 tys. trzecioklasistów. Egzamin był obowiązkowy i składał się z pięciu lub sześciu części: język polski, przedmioty humanistyczne, matematyka, przedmioty przyrodnicze, język obcy na dwóch poziomach: podstawowym oraz rozszerzonym.

Średni wynik uczniów w Zachodniopomorskiem z egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie wyniósł 55,8 proc.pkt,. natomiast za zadania z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, geografii) - 49,4 proc. punktów.

Wyniki z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 66,4 proc. pkt, z języka niemieckiego -  54 proc. pkt, z języka rosyjskiego - 33 proc. pkt, z języka francuskiego - 72,2 proc. pkt, z hiszpańskiego - 88,4 proc. pkt, z włoskiego 85 proc. ptk.

Natomiast w części na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego - 50,2 proc. pkt, niemieckiego - 41 proc. pkt,  francuskiego - 72,2 proc. pkt, rosyjskiego - 33 proc. pkt, hiszpańskiego - 88,4 proc. pkt, włoskiego - 85,1 proc. pkt. Natomiast w części na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego - 50,2 proc. pkt, niemieckiego - 38,6 proc. pkt, francuskiego - 40,2 proc. pkt, hiszpańskiego - 64,8 proc. pkt, włoskiego - 58,8 proc. pkt.

Zachodniopomorscy uczniowie osiągnęli niższe od średniej krajowej wyniki w czterech zasadniczych częściach egzaminu. Wyższe noty natomiast uzyskali na egzaminach z języków obcych. Nasi uczniowie mają wyniki lepsze od średniej krajowej  z języków: francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego na poziomie podstawowym oraz z języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego na poziomie rozszerzonym

Średnie krajowe wyniki podała w piątek także Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie. Oto one:  język polski - 69 proc. pkt , z matematyka - 47 proc. pkt, z historia i wiedza o społeczeństwie - 59 proc.pkt,. przedmioty przyrodnicze - 52 proc. pkt.

Języki obce na poziomie podstawowym: język angielski - 67 proc. pkt, język niemiecki -  54 proc. pkt, język rosyjski - 60 proc. pkt, język francuski - 69 proc. pkt, język hiszpański - 65 proc. pkt, język włoski -  65 proc. pkt. 

Natomiast w części na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego - 49 proc. pkt, niemieckiego - 41 proc. pkt, rosyjskiego - 38 proc. pkt, francuskiego - 78 proc. pkt, hiszpańskiego - 70 proc. pkt, włoskiego - 62 proc. pkt.

Wszyscy uczniowie mogą poznać swoje indywidualne wyniki poprzez zalogowanie się na stronie internetowej OKE.

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Stary
Mamy za to tabuny sfrustrowanych,żle pracujących recepcjonistów, sprzedawców wszystkiego,co można sprzedawać,roznosicieli ulotek, kasjerów, którym obiecywano,że będą zbawiać świat,rządzić duszami ludzi, tworzyć arcydzieła we wszystkich dziedzinach sztuki , kultury , publikować swoje arcydzieła, które zapewnią im Nobla. A nigdy nie zhańbią się belferką. Zgarniano jak łopatą tych wszystkich chętnych , z urojeniami i marzeniami /a warto marzyć to element najważniejszy we współczesnej edukacji /, i tabuny sfrustrowanych widzą,że marzenia spełniają się,jeżeli tatuś , mamusia siedzą w branży i załatwią wejście na ścieżkę kariery. Nawet w oświacie!
2017-06-18 08:40:33
Wawrzek
To jest ocena poziomu Nauczycieli, brak kształcenia Nauczycieli
2017-06-17 23:33:10
MAN
Dlaczego nie napiszecie wprost, że wszystkie te cyferki złozyły się na ostatnie miejsce kraju? Może zaprosić do debaty wszystkich odpowiedzialnych za taki stan rzeczy; nauczycieli , urzędników oświatowych, kadrę uniwersytecką odpowiedzialną za przygotowanie nauczycieli do pracy?
2017-06-17 16:12:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy