Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu

Data publikacji: 16 czerwca 2017 r. 19:11
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:45
Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu
 

Z języka polskiego - 66 proc. punktów. , z matematyki - 43 proc. punktów - takie średnie wyniki osiągnęli zachodniopomorscy gimnazjaliści z tegorocznego egzaminu - podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. To o 3-4 punkty procentowe słabiej od średniej krajowej. Nasi uczniowie jednak osiągnęli lepsze od średniej krajowej wyniki w językach obcych.

Gimnazjaliści w piątek poznali swoje wyniki. W województwie zachodniopomorskim do egzaminu gimnazjalnego 19-21 kwietnia przystąpiło ponad 14,5 tys. trzecioklasistów. Egzamin był obowiązkowy i składał się z pięciu lub sześciu części: język polski, przedmioty humanistyczne, matematyka, przedmioty przyrodnicze, język obcy na dwóch poziomach: podstawowym oraz rozszerzonym.

Średni wynik uczniów w Zachodniopomorskiem z egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie wyniósł 55,8 proc.pkt,. natomiast za zadania z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, geografii) - 49,4 proc. punktów.

Wyniki z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 66,4 proc. pkt, z języka niemieckiego -  54 proc. pkt, z języka rosyjskiego - 33 proc. pkt, z języka francuskiego - 72,2 proc. pkt, z hiszpańskiego - 88,4 proc. pkt, z włoskiego 85 proc. ptk.

Natomiast w części na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego - 50,2 proc. pkt, niemieckiego - 41 proc. pkt,  francuskiego - 72,2 proc. pkt, rosyjskiego - 33 proc. pkt, hiszpańskiego - 88,4 proc. pkt, włoskiego - 85,1 proc. pkt. Natomiast w części na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego - 50,2 proc. pkt, niemieckiego - 38,6 proc. pkt, francuskiego - 40,2 proc. pkt, hiszpańskiego - 64,8 proc. pkt, włoskiego - 58,8 proc. pkt.

Zachodniopomorscy uczniowie osiągnęli niższe od średniej krajowej wyniki w czterech zasadniczych częściach egzaminu. Wyższe noty natomiast uzyskali na egzaminach z języków obcych. Nasi uczniowie mają wyniki lepsze od średniej krajowej  z języków: francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego na poziomie podstawowym oraz z języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego na poziomie rozszerzonym

Średnie krajowe wyniki podała w piątek także Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie. Oto one:  język polski - 69 proc. pkt , z matematyka - 47 proc. pkt, z historia i wiedza o społeczeństwie - 59 proc.pkt,. przedmioty przyrodnicze - 52 proc. pkt.

Języki obce na poziomie podstawowym: język angielski - 67 proc. pkt, język niemiecki -  54 proc. pkt, język rosyjski - 60 proc. pkt, język francuski - 69 proc. pkt, język hiszpański - 65 proc. pkt, język włoski -  65 proc. pkt. 

Natomiast w części na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego - 49 proc. pkt, niemieckiego - 41 proc. pkt, rosyjskiego - 38 proc. pkt, francuskiego - 78 proc. pkt, hiszpańskiego - 70 proc. pkt, włoskiego - 62 proc. pkt.

Wszyscy uczniowie mogą poznać swoje indywidualne wyniki poprzez zalogowanie się na stronie internetowej OKE.

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stary
2017-06-18 08:40:33
Mamy za to tabuny sfrustrowanych,żle pracujących recepcjonistów, sprzedawców wszystkiego,co można sprzedawać,roznosicieli ulotek, kasjerów, którym obiecywano,że będą zbawiać świat,rządzić duszami ludzi, tworzyć arcydzieła we wszystkich dziedzinach sztuki , kultury , publikować swoje arcydzieła, które zapewnią im Nobla. A nigdy nie zhańbią się belferką. Zgarniano jak łopatą tych wszystkich chętnych , z urojeniami i marzeniami /a warto marzyć to element najważniejszy we współczesnej edukacji /, i tabuny sfrustrowanych widzą,że marzenia spełniają się,jeżeli tatuś , mamusia siedzą w branży i załatwią wejście na ścieżkę kariery. Nawet w oświacie!
Wawrzek
2017-06-17 23:33:10
To jest ocena poziomu Nauczycieli, brak kształcenia Nauczycieli
MAN
2017-06-17 16:12:52
Dlaczego nie napiszecie wprost, że wszystkie te cyferki złozyły się na ostatnie miejsce kraju? Może zaprosić do debaty wszystkich odpowiedzialnych za taki stan rzeczy; nauczycieli , urzędników oświatowych, kadrę uniwersytecką odpowiedzialną za przygotowanie nauczycieli do pracy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA