Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Dzieci i młodzież nie wrócą jeszcze do placówek oświatowych

Data publikacji: 2021-04-07 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-07 12:57
Dzieci i młodzież nie wrócą jeszcze do placówek oświatowych
Fot. pixabay.com  

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego nadal uczą się zdalnie. Żłobki i przedszkola dalej są nieczynne. Pozostawić dziecko w placówce przedszkolnej lub młodszych klasach szkoły podstawowej mogą wyłącznie rodzice pracujący na kluczowych stanowiskach w walce z COVID-19.

W środę minister zdrowia ogłosił utrzymanie wszystkich dotychczasowych obostrzeń. Zatem otwarcie placówek oświatowych nie nastąpi do 18 kwietnia. Adam Niedzielski zaznaczył jednak, że przywracanie edukacji w szkołach to dla rządu kwestia priorytetowa.

- Jeszcze w kwietniu istnieje możliwość powrotu do przedszkoli i do nauki w klasach I-III - co najmniej w trybie hybrydowym - mówił minister Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej.

O kwestie zamiany nauki zdalnej na stacjonarną pytany był również rzecznik rządu.

- To wszystko jest zależne od sytuacji epidemicznej. W związku z tym twardego terminu w zakresie potencjalnego powrotu do szkół w tej chwili podawać nie możemy - powiedział  Piotr Müller.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kkk
2021-04-07 17:11:26
Już na niedługo 3 fala i tak dalej i nigdy szkół nie otworzą Przeciesz teraz wszystko winien covid nie ma grypy raka jest tylko COVID i koniec inne hl choroby zniknęły Przeciesz to cod jeden wirus zniszczył wszystkie inne i został sam i nawet już mutaci afrykańska jest w Polsce to będzie tak z 6 fal Pandemi albo i więcej ciekawe kiedy to może się skończyć całą Pandemi

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ