czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Duże pieniądze do zdobycia

Duże pieniądze do zdobycia

Duże pieniądze do zdobycia
Data publikacji: 2016-01-13 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-13 12:49
Wywietleń: 1161 97230

Nawet 220 tys. zł mogą otrzymać młodzi naukowcy, którzy wezmą udział w piątej edycji programu Diamentowy Grant, realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wnioski można składać do 15 lutego.

"Diamentowy Grant to jeden z najbardziej prestiżowych programów MNiSW dla młodych badaczy. Co roku nawet stu wybitnych studentów może ubiegać się o finansowanie własnych badań i o przyśpieszenie swojej kariery naukowej" - informuje na swojej stronie internetowej resort nauki.

Maksymalną wysokość grantów, o jaką mogą ubiegać się młodzi badacze, w tegorocznej edycji dostosowano do specyfiki dyscyplin naukowych. Do 180 tys. na swoje projekty mogą otrzymać osoby zajmujące się: naukami humanistycznymi, społecznymi, o sztuce i twórczości artystycznej. W przypadku nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczych, rolniczych, leśnych, medycznych, weterynaryjnych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej dofinansowanie może wynieść nawet 220 tys. zł. Maksymalne miesięczne wynagrodzenie dla laureata to 2,5 tys. zł.

O Diamentowy Grant mogą się ubiegać osoby, które skończyły studia pierwszego stopnia, a tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera zdobyły w roku 2015. Dotyczy to także studentów, którzy uczyli się za granicą. Wnioski mogą również składać absolwenci trzeciego lub czwartego (w przypadku sześcioletniego toku studiów) roku studiów jednolitych.

- Nadsyłane wnioski będą w pierwszym etapie opiniowane przez zespół specjalistyczny. Do drugiego etapu przejdzie maksymalnie 70 proc. najlepszych zgłoszeń. Następnie zespół ekspercki przygotuje ostateczną listę rankingową - informuje resort nauki.

* * *

Diamentowy Grant przyznawany jest od 2012 roku. Od tego czasu granty zdobyło 353 studentów, a państwo wspomogło ich badania kwotą 63,3 mln zł. Budżet jednej edycji Diamentowego Grantu wynosi ok. 20 mln zł. Zwycięzcy pierwszych edycji założyli Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu. Już teraz laureaci Diamentowego Grantu mogą pochwalić się licznymi nagrodami i stypendiami, mają też na koncie pierwsze publikacje naukowe. (as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy