Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Dlaczego gryf został herbem książąt pomorskich?

Data publikacji: 2018-06-20 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Dlaczego gryf został herbem książąt pomorskich?
 

W czwartek (21 czerwca) w sali im. Stanisława Badonia Książnicy Pomorskiej w Szczecinie o godz. 17 odbędzie się spotkanie z dr hab. Agnieszką Gut, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Tematem będzie "Dlaczego gryf został herbem książąt pomorskich?"

W kręgu szczególnych zainteresowań prof. Agnieszki Gut z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US znajduje się heraldyka i dyplomatyka. Zajmowała się m. in. pomorskimi herbami miejskimi, herbem książęcym oraz zachodniopomorską heraldyką samorządową. W efekcie powstało kilka artykułów poświęconych herbom okresu międzywojennego oraz współczesnym, a przede wszystkim wydana w 2005 r. książka "Herby powiatów i gmin w prowincji Pomorze w okresie międzywojenny", za którą rok później otrzymała wyróżnienie Jury Nagrody im. Adama Heymowskiego, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Heraldyczne. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego - medal Amicus Scientiae et Veritatis.

Wykład organizowany jest przez Książnicę Pomorską we współpracy z Fundacją "Ścieżkami Pomorza" w ramach cyklu "Salonik Pomorzoznawczy".

(g)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ