Sobota 13 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Dla lepszego wzroku

Data publikacji: 2018-03-06 07:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:46
Dla lepszego wzroku
 

Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego podpisał umowę o współpracy z firmą Hoya Lens Poland. Porozumienie dotyczy przede wszystkim kooperacji w ramach prowadzenia zajęć dydaktycznych przez praktyków, przekazywania uczelni materiałów informacyjnych o profilu branżowym, roli doradczej w tworzeniu i modyfikowaniu planów studiów związanych z optyką okularową, współorganizacji warsztatów, sympozjów i wystaw oraz praktyk i staży.

Hoya jest producentem soczewek okularowych oraz innych produktów optycznych na całym świecie.

 - Optyka okularowa jest kierunkiem, na którym ogromną wagę przywiązuje się do kształcenia umiejętności praktycznych. Stąd duża liczba zajęć prowadzonych w laboratoriach oraz praktyki odbywające się w przedsiębiorstwach o profilu optycznym. Studentom ostatniego roku proponujemy ciekawy program stażowy współfinansowany z funduszy europejskich. Takie kształcenie wymaga współpracy z pracodawcami, którymi - w przypadku optyków okularowych - są zakłady optyczne, laboratoria optyczne, a także polskie i światowe firmy produkujące soczewki oraz materiały i sprzęt optyczny - stwierdził prof. Jacek Styszyński, prorektor ds. kształcenia US.

Firma Hoya została założona w 1941 roku, w Japonii przez braci Shoichi i Shigeru Yamanaka.  Obecnie produkuje soczewki do okularów, soczewki wewnątrzgałkowe (IOL) oraz soczewki optyczne, jak również endoskopy i kluczowe komponenty półprzewodników, paneli LCD oraz dysków HDD.

(as)

Na zdjęciu: Optyka okularowa to jeden z najmłodszych kierunków na US.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA