piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Debatują o polskiej geografii morza

Debatują o polskiej geografii morza

Debatują o polskiej geografii morza
Data publikacji: 2018-05-17 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-22 02:20
Wywietleń: 1033 327865

W 2018 roku Polskie Towarzystwo Geograficzne obchodzi 100-lecie istnienia. Jest to również Rok Polskiej Geografii. W ogólnopolskie obchody wpisuje się trzydniowa konferencja naukowa zorganizowana przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego oraz szczeciński oddział PTG. Jej tematem jest „Polska geografia morza”. W środę (16 maja) wygłoszono pierwsze referaty.

– Nasze miasto jest przypisane do morza – mówił podczas uroczystego otwarcia konferencji Piotr Biniek, doktorant na Wydziale Nauk o Ziemi, zajmujący się morską energetyką wiatrową w ujęciu społecznym.

I właśnie podkreślenie morskiej specyfiki Szczecina i regionu przyświeca organizatorom tego wydarzenia. Jak podkreślają, zarówno uwarunkowania przyrodnicze, zachodzące tu procesy społeczno-demograficzne, jak i rozwój gospodarki są trwale związane z nadmorskim charakterem województwa zachodniopomorskiego i jego stolicy.

Konferencja jest szansą na szerokie zaprezentowanie wyników prac naukowców specjalizujących się w badaniach morza i wybrzeża. Zaproszono na nią przedstawicieli wszystkich krajowych ośrodków naukowych i akademickich działających w obszarze nauk o Ziemi (głównie geografii, a także geologii i oceanologii).

Pierwszego dnia naukowcy przedstawili referaty dotyczące geograficznych aspektów badań morza i wybrzeża w Polsce. Otwarto również wystawę map pt. „200 lat kartografii leśnej”. Wieczorem uczestników zaproszono na rejs po porcie, Świętej i jeziorze Dąbie.

Czwartek wypełnią kolejne sesje referatowe, a w piątek – terenowe.

Tekst i fot. (ek)

Debatują o polskiej geografii morza Debatują o polskiej geografii morza Debatują o polskiej geografii morza Debatują o polskiej geografii morza

Komentarze

Tollo
To najwyzszy czaś aby skorygować nazwy geograficzne naszego wybrzeza.Otóż Zatoka Pomorska jest w zachodniej części wybrzeża i tu powinno być województwo Pomorskie a Zatoka Gdańska lezy na Kaszubach a w ogóle wg.historii Pomorze kończy się w Sławnie a dalej to już Kaszuby. Gorzów leży na Ziemi Lubuskiej a nie w Wielkopolsce.
2018-05-18 17:53:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”