Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Co wiedzą uczniowie o rzemiośle? Ginące zawody najtrudniejsze [GALERIA]

Data publikacji: 26 marca 2023 r. 10:42
Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2023 r. 19:47
Co wiedzą uczniowie o rzemiośle? Ginące zawody najtrudniejsze
Młodzi ludzie zmierzyli się w niełatwym konkursie. Fot. Ryszard Pakieser  

Kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Rzemiośle odbyła się w Zespół Szkół Rzemieślniczych przy ul. Chmielewskiego w Szczecinie. W tym roku do rywalizacji stanęli przedstawiciele czterech szkół.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z tradycjami, historią i rozwojem polskiego rzemiosła, a także zagadnieniami bhp i prawem pracy. Podczas dwugodzinnych zmagań konkurencji było sporo, a zadania niełatwe. Uczestnicy konkursu musieli m.in. rozpoznać ginące zawody, był test smaku i drużynowa gra logiczna. Najtrudniejsze dla młodych ludzi okazały się właśnie ginące zawody.

W jury zasiedli nauczyciele przedmiotów zawodowych. I miejsce zajął Zespół Szkół nr 6 im M. Reja w Szczecinie, II miejsce - Zespół Szkół Rzemieślniczych, III miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie a  IV miejsce Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Ewa Silna i Joanna Skrobisz. ©℗ (K)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gdzie radość ?
2023-03-27 18:45:40
Część z nich znudzona, z nadwagą, obojętna, bez życia. A tak naprawdę do 30 to najlepsze lata człowieka. Zdrowie, energia, sprawni rodzice, nierzadko żyjący dziadkowie, wielu pracodawców potencjalnych, szansa na zdrowe potomstwo, sprawny umysł, cały świat otwarty.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA