sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Chcą eksperymentować z filmem

Chcą eksperymentować z filmem

Chcą eksperymentować z filmem
Data publikacji: 2017-07-02 22:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 929 271693

Grafika ze specjalnością film eksperymentalny i animacja to kierunek studiów w Akademii Sztuki w Szczecinie, który w tegorocznej rekrutacji cieszy się największym powodzeniem. O jedno miejsce biją się ponad 4 osoby. Na uczelni zakończył się etap elektronicznej rejestracji, teraz jest czas egzaminów.

- Inny popularny wybór to grafika ze specjalnością fotografia, tu konkurują ze sobą 4 osoby - opowiada Agnieszka Lisowska z ASZ. - Wzięciem cieszy się również uruchomione w ubiegłym roku wzornictwo. Na specjalność projektowanie ubioru kandydowały 4 osoby, na specjalność komunikacja wizualna - 3,7.

59 % kandydatów pochodzi z naszego regionu, ale, jak informuje uczelnia, nie ma takiego województwa, z którego ktoś by nie aplikował. Drugim województwem, z którego jest najwięcej kandydatów, to województwo lubuskie - stamtąd zarejestrowało się 7% kandydatów, czyli 37 osób. Zarejestrowało się także m.in. 9 Ukraińców, 5 Białorusinów, 3 Chińczyków, Australijczyk oraz Albańczyk.

 - Cieszymy się, że udaje nam się wyrwać młode osoby dużym ośrodkom - dodaje Agnieszka Lisowska. - W przypadku kierunków artystycznych młodzi ludzie idą nie tyle za uczelnią, co za poszczególnymi wykładowcami. Z ankiety, jaką przeprowadzamy w trakcie rekrutacji, wynika, że maturzyści wybierają nas ze względu na kadrę. Dobrymi ambasadorami uczelni są też nasi studenci.

Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia ASZ na maturzystów czeka 180 miejsc. Obecnie na ASZ studiuje 640 osób, po odejściu absolwentów i rekrutacji studentów ma być ich o 20, 30 więcej. ©℗

Alan Sasinowski

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Mirek
1, kolejna podwórkowa wyrocznia.
2017-07-03 09:32:01
1
Skoro może być kynologia na US, winiarstwo na ZUT, więc i takie cuda można sobie wymyślać. Wszystko można stworzyć, ale jaka jest tego wartość naukowa, w świetle ogólnopolskich rankingów uczelni? Chyba zgodna z przebojem Lady Pank.
2017-07-03 06:59:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy